| anonim_4396 a întrebat:

`Buna happy. Acum un an, un baiat mi. a bagat id. ul pe mess. happy Este din acelasi oras cu mine, numai ca stam pe strazi diferite. Anul trecut eu eram in clasa a 8-a, iar el a 9-a. Nu ne cunosteam cand am inceput sa vorbim, dar dupa ceva timp am devenit prieteni, dupa care am fost impreuna ceva timp. Vara asta el a fost plecat in Italia, in vacanta si cand a venit am inceput sa vorbim iar. Eu m.am atasat foarte tare de el, deoarece era foarte deschis si imi spunea ce are, imi vorbea la fel cum vorbea cu prieteniii lui. Nu era lingusitor sau ceva de genul. In perioada cand am fost impreuna mi. a devenit si un prieten foarte bun. ( Avand in vedere ca mai nou in relatiile de acum nu mai trebuie sa cunosti persoana pentru a fi cu ea ). Cand a venit din Italia a venit mai schimbat. Mie inca imi placea de el si el stia asta. Numai ca se supara cam repede si mai uita sa mai dea semne de viata. Adica are perioadele lui. Noi am fost impreuna prin primavara. De atunci eu am tot incercat sa fac ceva, cumva ca sa ne impacam. Dar nu am fost prea evidenta pentru ca nu am vrut sa se sperie oarecum si sa nu mai vorbim, desii i.am spus ca inca mi. e drag. De cand a venit din Italia a venit cu figuri. Si anturaju in care sta l. a facut sa devina mai nesimtit, mai golan. El are suflet bun, ca inca sta si ma asculta si imi da sfaturi cand am nevoie, dar se exprima cam urat. Mai nou in loc de salut zice : Cand bagam si noi? SI ma oftica si i.am spus ca nu sunt o parasuta ca sa imi vorbeasca asa, iar el mi. a raspuns ca ii sunt simpatica si ca de asta spune asa. In fine. Intrebarea mea ar fi : Cum pot sa. l fac sa fie mai serios cu mine? As vrea sa fim iar impreuna chiar daca face acum asa. Am ajuns sa ne cunoastem unul pe altul foarte bine, dar totusi nu stiu ce sa mai fac, ca sa putem fi impreuna. Multumesc. Dau funda! happy:*

Răspuns Câştigător
| MiK3L a răspuns:

Te-a simtit ca esti moale. Gata. Daca el n-are chef n-ai nici tu. In ziua de azi baietii vor doar sa " si-o puna ". Si nu zic asta pentru ca's baiat, zic asta pentru ca asa este. Scapa de el.

1 răspuns:
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea,boala lunga e moarte sigura.
Din punctul lui de vedere te "are cand vrea",asa ca,umbla vreo doua saptamani cu altul,ca sa inceapa sa priceapa ce pierde!
Nu mai insista si nu-l mai bate la cap,cu cat il vrei tu mai mult,cu atat simte el ca poate sa-ti faca ce vrea!
O doza de indiferenta,cateva iesiri cu un alt baiat(chiar amic sa-ti fie),vor lamuri situatia.
Si el va intelege ca alti baieti te pot vedea cu ochi buni,si tu vei vedea ca, in afara lui, exista si alti baieti pe lumea asta.
Mult noroc si fii isteata!