| Te besk a întrebat:

Acuma joia am eductie fizica si e si acel baiat acolo si acum ca l-am cautat pe mess a aflat ca il plac.Cum/ce sa fac sa nu vine si sa ma intrebe cca de ce l-am cautat sau ceva de genul, dar nu prea as crede ca va veni sa ma intrebe, dar daca cumvasad? Oups si ce sa fac sa ma bage in seama? Sau cum sa ma comport cu el, sa il privesc? Cum sa ma uit la el ce fel de ochi sa-i fac dulci sau tisti? Ajutor! Dau fundita:*

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca te placea venea el dupa tine!
Tu te-ai pus pe tava si el si-a pierdut interesul pe care l-o fi avut!
Baietii nu apreciaza fetele care se lasa usor la orice!

| any_6013 a răspuns:

Pai sincer si eu patesc cam acelasi lucru.baiatul mi-a fost un prieten extraordinar dar eu m-am indragostit de el. el si-a dat seama.si a zis ca mie imi place de el si asa... daca el raspunde pozitiv poate va fi ceva frumos intre voi.privirile tale un zambet siret orice l-ar putea face sa-si dea seama ca tii la el ca il placi, orice.succer>big grin

| Rose_2860 a răspuns:

Daca tu chiar il placi, de ce tot tii neaparat sa nu stie acest lucru?laughing
Desi eu cred ca deja el s-a prins ca tu il placi, dar nu cred ca te place. Tine minte un lucru, cand un baiat te place, vei sti acest lucru, va face el primul pas, nu trebuie sa te tii tu dupa el... Dar na e de inteles, esti prea micalaughing ar trebui sa ai si alte griji, nu sa intrebi tot timpul de baietilaughing

| Rose_2860 a răspuns:

Scz am confundat intrebarea ta cu o alta intrebare, spui ca el a aflat ca il placi...atunci nu prea mai ai motive sa iti faci griji...fii tu, cat mai naturala, zambeste insa nu trebuie sa pari nici prea disperata. Nu trebuie sa faci nimic sa te bage in seama, daca e o va face el, stai linistita.

| roro.rebela a răspuns:

Salut! Eu zic ca e ceva normal la varsta ta... dar daca el nu te place incearca sa nu prea il bagi in seama cand vb cu o prietena si el e prin apropiere incearca sa zici ceva de care el ar fi interesat si sa te intrebe ce este ir tu sa raspunzi calar si raspicat treburi de fete si sa vezi ca te va implora sa-i spui si ca de obicei astea-s treburile noastre de fete

| Al3ka a răspuns:

Spune'i ca il placi... e normal pentru noi la varsta asta happy si eu am fost in locul tau si mie mia explicat mama... trebuie sa fi putin intepata de cineva trebuie sa stii ce vrei in viata.
Incearca macar sa stai cu el de vorba serios.
Spune'i x-lescu eu te plac. geva in genu`.
h'ade te pwpyk love struck astept sa imi zici ce ai facut :*

| Deny_9985 a răspuns:

Saloout! parerea mea este ca daca tu il placi trebuie sa te porti cu el ca si cu o persoana speciala...sa ii spui ca il placi. o sa vezi reactia lui. daca te place o sa va sarutati sau o sa va imbratisati... daca nu te place poate va inventa cate ceva in fata pr-lor lui sau chiar va rade dar trebuie sa infrunti situatia ca capul sus. daca nu te place lasa trecutul in spate si traieste prezentul.desi este fff greu macar poti incerca.la mine de ex. s-a intors roata prea tarziu. acum s-a intors din nou tot prea tarziustraight face.bafta.astept sa imi spui cum ti-a mers. sper sa iti fie de folos rasp meuhappy