| Te besk a întrebat:

Acuma joia am eductie fizica si e si acel baiat acolo si acum ca l-am cautat pe mess a aflat ca il plac.Cum/ce sa fac sa nu vine si sa ma intrebe cca de ce l-am cautat sau ceva de genul, dar nu prea as crede ca va veni sa ma intrebe, dar daca cumva? Oups si ce sa fac sa ma bage in seama? Sau cum sa ma comport cu el, sa il privesc? Cum sa ma uit la el ce fel de ochi sa-i fac dulci sau tisti? Ajutor! Dau fundita:*...Eu am 12 ani si el are 17, dar par ca una de 14 (adica sunt inalta)

8 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Complicata treabahee hee. Eu zic sa il ignori un timp, sa vezi daca vine el dupa tine.Fii atenta daca te priveste.Nu cred ca va veni la tine, doar daca vrea sa se bage in seama. Daca incepe o discutie raspunde-i si tu pozitiv.Fii tu insati si totul va iesi bine :*. Succes happy!

| tyana a răspuns:

Andrea o sa te superi pe mine daca te rog sa mai ai rabdare macar pana la 15 ani? Esti inca un copil, desi nu pari asa cum tu ne spui, dar totusi esti copil. E foarte probabil ca el sa te vada "doar un copil" indiferent cat de mult te straduiesti tu sa ii atragi atentia. Daca tot nu o sa tii cont de sfatul meu atunci iti ofer unul la care totusi poate pleci urechea:fii indiferenta, asta le place baietilor sa vada.Indiferenta dar in acelasi timp si siguranta de sine! Traieste-ti copilaria pentru ca matura si indragostita o sa ai timp sa fii!

| Corina a răspuns:

Draga Andrea, cred ca esti inca prea mica pentru a avea o relatie cu un baiat, iar diferenta dintre tine si acel baiat e oricum prea mare. Gandeste-te si tu putin: daca tu ai 12 ani si el are 17, ce subiecte comune ati putea avea intr-o eventuala discutie? Eu cred ca nici nu te va baga in seama, te va trata cu indiferenta, sau in eventualitatea, ca totusi va veni la tine si-ti va vorbi, cred ca o va face din cu totul alte motive, decat cele la care te gandesti tu. La varsta ta ar trebui sa ai cu totul alte preocupari, decat cele legate de dragoste. Nu te supara ca-ti spun, dar n-as vrea sa-ti faci cine stie ce iluzii, ca mai apoi sa suferi o deceptie. Esti tanara, ai viata inainte si deci timp pentru idile cat incape. Orice relatie acum, nu va face altceva decat sa te deruteze si sa-ti abata calea de la invatatura, care este destul de importanta la varsta ta. Succes!

| CuppiDoon a răspuns:

Pai comporta-te normal si sa nu minti...Aranjeaza-te putin si spune-i daca vrea as fie "cu tine". Sa fiti singuri si in acel moment sa ii dai un sarut pe obraz... Sper sa-ti fie e ajutor. Ce-l putin eu asa prefer sa fie fetele

| CuppiDoon a răspuns:

Pai comporta-te normal si sa nu minti...Aranjeaza-te putin si spune-i daca vrea as fie "cu tine". Sa fiti singuri si in acel moment sa ii dai un sarut pe obraz... Sper sa-ti fie e ajutor. Cel putin eu asa prefer sa fie fetele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing hahahahahahahhahah haha haha hahahaha hahaha

| DexTer a răspuns:

Du-te la psiholog