| anonim_4396 a întrebat:

Buna ajutați-mă cu ceva sfaturi îmi place de un băiat enorm dar cum sa fac ca si el sa ma placa nu vreau săi dau nimic semne deoarece își va da seama si nu vreau sa pățesc ca si fostul crush și-a dat seama si a început sași bată joc adică vreau singur sa vie la mine fără săi spun nimic el e amabil si odată sa întâmplat sami si țină apărarea sau poate din experiența voastra sau altora ce mati sfătui

7 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Trebuie sa ii arăți subtil, sa zâmbești sa fii drăguță, și dacă te place va prinde curaj.

| Mandreiv a răspuns:

Poti sa incerci si varianta in care sa il tachinezi sa sa il ironizezi putin indiferent de tema sau sa fi inabordabila uneori si alteori sa incerci sa te bagi in seama cu el.

| Ymela a răspuns:

Trebuie sa fii tu insasi, naturala, sa zambesti cat mai mult cand il vezi(adica nu incontinuu dar sa ai o expresie zambitoare) si poti sa-l saluti daca il cunosti cat de cat. apoi trebuie sa astepti, daca e reciproc atunic el va face primul pas; daca nu asta e trebuie sa il lasi.

| Lia-Alexandra_Popovici_1998 a răspuns:

Buna,Mariana! Ție îți place de acest baiat și îți este frică să nu-l pierzi. De aceea nu vrei să te arăți așa cu ești tu și nici să i spui ca-l placi. Asta e normal la varsta ta (presupun ca ai 12-14) dar nu trebuie sa te strofoci din asta, daca e baiat destept va face el primul pas, sunt in aceeasi situatie ca si tine. Îți dau un sfat, ține-ți sentimentwle in frâu altfel vei ajunge să suferi pentru ca,, iubire'' in adevaratul sens al cuvantului nu exista la varsta asta, tot ce trebuie sa faci e sa astepti. Si daca nu va veni el cu siguranta va veni altul.

Răspuns utilizator avertizat
| marianaustroi a răspuns (pentru Lia-Alexandra_Popovici_1998):

Am 17 in curând 18