| Iubareatzãã a întrebat:

Ajutati-ma, va rog! Am un cãtel bichon Havanese (baiat) de 4 ani. Cand l-am luat pe el avea deja un motanel (maildanez) iar ei se intelegeau bine : catelul era innebunit dupa el sa il pupe Si sa se joace cu el, dar nu il baga in seama Si Chiar il cam stresa dupa cum il vedeam eu. La un an, motanelul a murit iar eu am ramas doar cu el. De atunci au trecut 3 ani, iar Acum as vrea sa imi iau o pisicutã (fata) din rasa Ragdoll, credeti ca el va fi gelos sau se va simntii neglijat?
P.S : el in general se intelege perfect cu pisicile, dar nu stiu Si daca va traii cu o pisica in casa daca va Mai fii la fel.
#Imi cer mii de scuze pentru categorie dar am nevoie urgent a de raspunsuri!

9 răspunsuri:
| belysa a răspuns:

Iubita eu am pisicuta,tare dragalasahappy.Eu zic daca tot vrei sa iei si o pisicuta,ia-o dar sa fie puiut,si incearca sa-i dai foarte multa atentie catelusului,mai multa ca pana acum, si tinei mai mult impreuna sigur se va invata cu ia, si o va indragi daca creste pisicuta langa el, si apoi bucurate cat mai mult de amandoi, e frumos sa iubesti animalelehappy. Succes

| Iubareatzãã explică (pentru belysa):

Mersi mult! Intr-adevar, este foarte frumos sa ai niste prieteni atat de buni langa tine! happy pisicuta o voi lua la o saptamana! happy

| belysa a răspuns (pentru Iubareatzãã):

E foarte bine sa o iei micuta, ca asa apuca sa se obisnuiasca si catelusu cu ia, deoarece va creste langa el...Pup happy

| Iubareatzãã explică (pentru belysa):

Multumesc mult! Pisicuta ta este ragdoll? happy

| belysa a răspuns (pentru Iubareatzãã):

Cu placere iubita, nu este o persana, un mare ghemotoc de blana, si tare zapacitahappy

| Iubareatzãã explică (pentru belysa):

Ce dragut!

| mirunalove2 a răspuns:

Eu am un catel de cand e mic dar cand mi-am luat o pisica recent nu e la fel e mai trist nu mai are chef sa se joace si din pacate a trebuit sa renunt la pisica si de atunci s-a schimbat happy big grin sper sa te ajute parerea mea :*

| Iubareatzãã explică (pentru mirunalove2):

Erau de rase? Pentru ca la mine e altfel situatia, pisica ragdoll Si bichonul sunt amandoi animale foarte prietenoase Si se inteleg Bine cu alte animale, dar sunt Si foarte dependenti de iubire. Si ma gandeam ca poate apare gelozia.sad