| wa123 a întrebat:

ajutati-ma va rog cu-n sfat. Recent m-am despartit de prietenul meu, dar eu totusi il iubesc, el are acum o prietena noua. Ce sa fac, eu mai tin inca foarte mult la el?

10 răspunsuri:
| jasmine11 a răspuns:

Uita-l, cautati si tu un prieten nou cu care sa te consolezi, astfel vei uita de el, daca te iubea cu adevarat, insista sa va impacati, nu sa isi caute alta prietena, bafta!

| toxik a răspuns:

Am trecut si eu prin asta. Tineam mult la el cand si-a facut alta prietena sad... Nu te mai gandi la el.Incearca sa-l uiti,cel putin ASTA am facut eu, si a mers. Daca esti sigura ca nu va exista impacare renunta la el, nu are rost sa plangi degeaba stiind ca el e cu altcineva. happy in cateva luni vei uita de tot de el happy. bfta :*

| Iulia26 a răspuns:

Ei bine, cui pe cui se scoate. Stiu ca un baiat ce s-a despartit de prietena sa nu suporta sa o vada cu altul si mai ales sa o vada fericita. Ai putea sa ai o noua relatie si astfel, poate te-ai atasa de baiatul pe care il alegi. Se poate naste ceva frumos din asta si nu vei mai avea nevoie de fostul. Sau, lasi ca timpul sa vindece totul. Bafta!

| alafaranume a răspuns:

Iesi cu prietenele, cand te desparti de cineva cel mai important lucru e sa reusesti ca momentele care le pentreceati alta data impreuna sa le ocupi cu alte activitati, nimanui nu ii este usor dupa o despartire dintr-o relatie in care pune suflet dar totusi gandeste-te ca el nu te-a iubit niciodata cu adevarat sau daca a facuut-o a fost doar in trecut, de ce sa iubesti pe cineva care nu impartaseste aceceasi sentimente fata de tine? era evident ca ati fi fost inca impreuna daca si el ar fi simtit acelasi lucru, nimeni nu isi gaseste alesul/aleasa din prima, nu plange ca s-a terminat zambeste ca s-a intamplat, si fii constienta ca nu mai poti face nimic acum

| madykary a răspuns:

Daca el nu te mai vrea, nu te mai impaca cu el, daca el face asta dor sa te faca pe tine geloasa ...atunci fa-l si tu pe elwinking

| irinusca264 a răspuns:

Dar atunci de ce te-ai despartit de el daca tot il iubesti?

| wa123 explică (pentru irinusca264):

El nu ma mai iubeste,,,,,,,,,, el are pe altaa,,,,,,

| allax222 a răspuns:

1 Spune-i ca inca il iubesti.2 Uita-te in ochii lui cand ii spui asta.3 Daca nu iti spune si el ca inca tine la tine atunci fa-ti alt iubit

| allax222 a răspuns:

1 Spune-i ca inca il iubesti.2 Uita-te in ochii lui cand ii spui asta.3 Daca nu iti spune si el ca inca tine la tine atunci fa-ti alt iubit.

| Atze a răspuns:

Buna wave da,deseori se întîmpla asa,îmi pare rau,încearka sa-l uiti,distraktiile cu prietenii te vor face sa uiti de el, sau mai simplu ar fi sa-ti gasesti si tu jumatatea, atunci nici no sati mai aduci aminte el.nu trebuie niciodata sa plîngi dapa ceia ce se pierde, înseamna ca el nu te merita trebuie sa mergi mai departe, succese