| yonel321 a întrebat:

Buna al sunt baiat am 14ani. vreau sa stiu cum ma comport cu o fata pe care vreau sa o fac sa ma placa.de exemplu cand aceasta iese cu mine si prieteni mei afara, eu o bag mereu in seama, sau nu prea ii dau atentie? exemplu mergem pe strada, eu inca 2 baieti si o fata.eu ma dau pe langa ea, adica stau aproape de ea, sau mai departe.cum o cuceresc? adica sa arat ca sunt d trebuie, amuzant, de exemplu trece un om mai beat, il iau la misto eu, ca sa o fac pe fata asta sa rada? cum procedez? spuneti-mi. dar si dezvoltati mai mult.mersi mult

4 răspunsuri:
| RedGuy a răspuns:

Depinde si ce fel de fata e,mai linistita sau mai agitata, plina de energie, incearca sa fi tu...niciodata nu iti planifica ceea ce vrei sa vorbesti cu ea sau cum sa vorbesti lasa totul sa "curga" si fetelor le place mult comunicare,sa vorbesti cu ele,sa le faci sa rada,dar nu razand de un "beat pe strada" (sunt si fete carora le place si aia) Daca ai vazut vreodata o fata foarte frumoasa cu un prieten foarte urat, ala ori are bani ori stie sa vorbeasca,comunicarea este un lucru important, daca iti place de ea nu iti arata prea mult sentimentele de la inceput, arata-i ca iti place dar nu o da in sentimentalisme prea mari.Incearca saiesi cu ea,doar tu cu ea,fara prieteni. Spune-i ca e draguta, dai de inteles ca ai vrea, dar fi sigur ca primesti "semnale" de la ea ca ar vrea.Si daca nu sti daca ea ar vrea, cand te vede daca zambeste inainte de a te saluta sau se uita macar pentru o secunda in ochii tai sigur ii place si ei de tine. Sper ca am fost de folos si poate pe viitor mai vin cu sfaturi.

| Nervu a răspuns:

Salut, in primul rand daca iti place de o fata iti spun de acum, nu astepta sa faca ea pasul (asta e primul pas gresit - a astepta o fata sa faca ea primul pas) / In primul rand i-ai numarul de telefon si dai mesaje prietenesti la inceput gen : Ce faci etc...pana ve-ti intra intr-o stare de socializare armonioasa, o sa vezi ca cu timpul ea se va forma dupa tine.Deci cum ti-am zis cu mesajele, apoi cand iesiti pe afara incearca sa fii mai mult pe langa ea si discuta cu ea (dar nu te da mare niciodata) - daca de exemplu ii e frig ia-o in brate sau dai haina ta, daca are vreo problema incearca sa o ajuti, (revenind la exemplul cu omul beat - La o adica poti face misto de el dar in limita bunului simt) - Acum un sfat personal - Incearca o perioada sa iesi numai tu cu ea pe afara nu si cu prietenii deoarece poate fi intimidata si poti rata multe ocazii din acest caz. Scoate-o din casa seara, si mergeti prin oras la un suc sau pe strada, va plimbati prin parc ceva de genu happy Daca iti trebuie femeie - sa stii ca te va manca de bani si daca vrei si daca nu vrei deoarece femeilor le place sa faci tu cinste, sa le cumperi tu suc astea astea...o sa vezi.
Mai ales nu incerca sa te dai mare fata de altii in timp ce esti cu prietena deoarece poate duce la :

-Certuri cu prietenii.
-Bataie-
-Limbaj vulgar, injurii
.etc

Daca ti-a fost de folos raspunsul meu sau te-am ajutat in vreun fel (te-am orientat sau ai gasit raspunsul cautat aici) - O funda este bine primita. Bafta.

| Cristina2216 a răspuns:

Trebuie sa ne spui mai in detalii ce-i plac fetei.arata-i ca esti de treaba,spune-i bancuri,fa-i cadouri (rupe si tu o floare din curte si dai-o laughing ] Dedica-i melodii,compune-i poezii si incearca sa-i faci cat mai multe complimentewinking sunt sigura ca asta va mergewinking Sper ca te-am ajutat,si NU,sa nu-l iei la misto,e o lipsa de respect chiar daca este beat, incearca sa nu faci chestii din astea, iti spun eu ca nu va mergewinking Incearca lucrurile simple care sa o atinga la sufletwinking

| sugus_8036 a răspuns:

.Stai mai aproapte de ia vorbesti cu ea nu te da mare fetelor nu le pace astaa le place sa fie alintate. intreab-o daca are prieten poate isi da seama ca o placi sper sa te ajute:*