| Noja_Laura_1995 a întrebat:

Buna all am nevoie de ajutor! simt ca explodez. locuiesc cu prietenul de un an si ceva..la inceput era totul bine imi acorda atentie..ne mai certam dar treceam peste! dar de la un timp nu iesim stau toata ziua nu vorbeste cu mine nu imi da atentie! Trec zilele si el nu ma saruta nu nimic! Oare de ce imi face toate astea?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ora sa vezi adevarul si sa nu mai speri mult in cineva care te va iubi neconditionat, cunosc viata mai bine decat visatorii astia amorosi uitate bine la mine... ai grija ce faci in viitor.

| neutrino a răspuns:

Asa e la inceput, acum rezervele s-au terminat, relatia s-a consumat. El a obtinut totul de la tine, acum s-a plictisit si doreste alta aventura, alt trofeu. Din pacate, nu are bunul simt sa-ti spuna toate acestea, iar tu inca mai speri intr-o revigorare a relatiei. Crede-ma, nu se mai poate!

| h3r a răspuns:

Pentru că te-ai grăbit ca fata mare la măritat!
Ia-l tu cu frumosul! Dacă nici așa nu ține, vezi ce are! Nu-i regulă să ieșiți în fiecare zi în oraș.

Discută cu ell!

| Noja_Laura_1995 explică (pentru h3r):

Nu mam grabit absolut deloc desi eu vad si simt ca nu sunt apreciata deloc.Si chiar i-am spus ca simt ca nu mai simte nimic pentru mine! Lam luat cu frumosul...cu raul...cu absolut orice.Si e culmea i-am spus sa ne despartim si nu pleaca nu vrea sa ma lase in pace! Eu sincer cred ca este foarte obisnuit cu mine..Atata tot!

| h3r a răspuns (pentru Noja_Laura_1995):

Te-ai grăbit, ai să vezi...mă rog, ce mai contează?
Pleacă tu! E posibil?

| Danysan a răspuns:

Din asta se intelege un lucru -are pe alta de ce? 1.Nici un baiat oricat ar fi de suparat nu cred ca poate sa se poarte asa cu o fata -adica sa nu o saruti macar odata in atate azile e clar.2-Poate i-ai gresit foarte mult cu ceva l-ai inselat vezi ca unii nu accepta asa ceva.

| Noja_Laura_1995 explică (pentru Danysan):

Nici macar nu e vorba sa il fi inselat! dar el in schimb da!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia aminte la Ursei ca asa am vazut la doamna ursoaica, intr-o seara stateam posomorat din cauza monotoniei dare salasluia in dormitorul nostru cand aud o muzica in surdina si unde nu o vad pe mamdm ursulina mea cum danseaza lasciv si incepe a se dezbraca ispititor pana ramane intr-o lenjerie sexy ca nu a durat 5 minute si mi-au iesit ochii din cap ca la broasca si limba de 10 cm din gura, am sarit pe ea si am facut dragoste pana dimineata, uite-asa mai ne gasim cate un joc din acesta cand simtim ca ne lasa iar dragostelile

| Demonull a răspuns:

Si uite asa se intampla cand vreti relatii de lunga durata la varste cuprinse intre 15-25 de ani ..sunt niste etape in viata in care te plictisesti repede si la urma urmei este etapa cand experimentezi cel mai mult deci relatiile nu prea tin.sau poate aveti voi o pasa proasta...desi.devil

| Raiiiisa a răspuns:

Probabil are pe altcineva si nu stie, sau nu vrea sa iti spuna.
Dar comportamentul lui ar trebui sa-ti dea multe de inteles.Cineva nu se schimba asa peste noapte fara un motiv.

| Danysan a răspuns (pentru Raiiiisa):

Nu neaparat dar intreab-o poate a facut si ea ceva de se comporta tipu asa.

| Șurubelniță a răspuns:

Pai daca el a incetat sa faca asta, de ce nu ii acorzi tu atentie? Daca el nu te saruta, tu de ce nu-l saruti? De ce esti egoista si astepti ca prietenul sa faca totul? Tu daca nu oferi reciprocitate, nu te poti astepta ca prietenul tau sa se poarte la fel in continuare, si el are nevoie sa fie sarutat, si el are nevoie de atentie.

| NickName01 a răspuns:

Daca te/as fi intalnit mai devreme, ti-as fi trimis mesajul acesta>
"Sunt mai mult tentati sa insele cei care deja au primit de la "iubitele" lor dovada dezonorarii!

Dacă ele i-au dovedit că nu au coloană vertebrala şi s-au supus poftelor lor, ei au toate motivele din lume să caute altceva, mai demn, mai puternic! Un barbat are nevoie langa el de o femeie puternică, nu de o cârpă...

Moral ar fi să nu lase în urmă o victimă, dar pe un om care nu ţine cont de sufletul lui sau de Dumnezeu cine îl va împiedica să facă asta?

Din păcate, iniţierea "curviei" şi abandonarea "victimei"este de cele mai multe ori DIRECŢIA spre care se îndreaptă relaţiile în care nu s-a respectat moralitatea până la căsătorie…

Şi chiar dacă vă cunoaşteţi de 1 an de 3 sau 5 ani, respectarea demnităţii este la fel de necesară. Cunosc prea multe cazuri de tineri care au stat 5 ani, 7 ani împreună iar apoi s-au despărţit cu mare seninătate din partea unuia şi mare surpriză şi traumă din partea "celuilalt" (fata, în majoritatea cazurilor).

DE FAPT, după ceea ce am scrim mai sus, chiar "desfrânarea" duce la colapsul despărţirii, la pierderea "atuurilor", la stingerea aurei de demnitate, onoare, şi MOTIV SPECIAL de respect (necunoscut de cei care nu vor să recunoască că doar ONOAREA poate primi respect. Doar ea…)" sad

| Roland22 a răspuns:

De ce astepti tu totul de la el? ofera-i tu, poate asta asteapta si el de la tine..sau spune-i in fata, intreaba-l care e problema

| Noja_Laura_1995 explică (pentru Roland22):

Iam oferit prea multe..Lam intrebat care este problema de este asa de rece fata de mine si sincer face pe prostul! evita sa imi raspunda schimband subiectul.

| Anomisusususususus a răspuns:

Cati ani ai? :O