| Loveisintheaire a întrebat:

Buna all ..am o intrebare va rog ajutatima.mia venit ciclu pe 1 si nu sangerez mult ...foarte putin sunt pe ciclu deja de doua zile si tot asa este.pot fi gravida? Nu folosesc protectie ..multumesc

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pe baza "complexitatii" datelor oferite in intrebarea ta privind activitatea ta sexuala si posibilele urmari care ar putea sa apara, nu cred ca ti-ar putea da un raspuns multumitor nici chiar insa-si ea Mama Omida. big grin Incearca sa reformulezi intrebarea si sa oferi date certe si concrete in cazul in care doresti raspunsuri catusi de cat corecte si nu doar simple speculatii/pareri nefondate sau chiar eronate. Multa sanatate.

| Loveisintheaire explică:

Intrebarea este pot fi gravida? Sunt pe ciclu si nu sangerez in mod normal ca inainte ..sangerez fff putin. Multumesc

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Loveisintheaire):

Pentru o analiza corecta si un raspuns adecvat sunt necesare urmatoarele date : Ziua inceperii ultimei menstruatii, tipul ciclului menstrual, adica regulat sau neregulat, data exacta in care a fost intretinuta relatia sexuala, data la care trebuia/urma sa se porneasca in mod normal aceasta ultima menstruatie, partenerul a ejaculat sau nu in vagin. Doar pe baza acestor date strict necesare se poate formula un raspuns clar dar mai ales corect (teoretic). Nu se poate stabili "PE GHICITE" formarea unei sarcini deoarece aceasta se poate forma doar in anumite situatii conform unor reguli stiintifice/medicale bine stiute/cunoscute.