| мełıššα a întrebat:

Buna all`
Am si eu o intrebare. m`am certat cu prietenu meu de 1 saptamana si ceva si nici unu nu face nici un pas.mai vorbim pe mess da ff putin si nu stiu sa il astept pe el? sad cum sa ii atrag atentia. sa ma mai bage si el in seama si s faca pasu? sad plss help vreau cat mai multe sfaturi. dau fundita plus vot folositor :*:X:X

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce sunteți certați, care este cauza și cine are vină?
Dragostea cu silă nu se face!
Pa, pa.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ca sa nu mai stai stresata atata, fa tu primul pas. E cel mai cinstit!

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Pai depinde cine a gresit. Daca tu ai gresit atunci fa tu primul pas si vorbeste cu el, cere-i iertare. Daca el a gresit normal ar fi ca el sa faca primul pas. Daca il iubesti si nu esti orgolioasa, poti face primul pas si asa te vei linisti, intreaba-l mai sunteti impreuna sau nu si vezi ce iti spune.

| evelynne a răspuns:

Depinde si de ce v'ati certat, care a fost cauza.Eu zic ca aveti amandoi orgoliu incat sa stai sa ast sa faca celalalt primul pas(ceea ce nu e prea bine)... Cel mai bine ar fi sa mai ast putin si daca tot nu face nimic, sa faci tu primul pas.

| sky_6636 a răspuns:

Fa tu primul pas eu asa consider ca baietii din ziua de azi sunt mai badarani nu toti dar majoritatea
suna-l, cheama-l pe afara etc