| dragos_6963 a întrebat:

Buna all.As vrea sa ma ajutati cu niste pareri va rog frum.eu si pretena mea am hotarat sa ne incepem viata sexuala eu am 17 si ea tot atatbig grinda am auzit ca prima oara i naspa si ca existe riscuri sa nu o poti penetra si din astea.va rog spuneti-mi ce sa fac sa fiu 100% excitat si sa o penetrez si sa fie perfect? va rog ajutatiima sa stiu cum sa fac prima oara mai vb.cat mai multe raspunsuri? va rog? multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Pey trebuie sa fi foarte relaxat si sa o pui pe ea pe primul loc caci e posibil sa sangereze si sa o doara tare!

In primul rand fii tandru si incearca sa aveti un preludiu cat mai lung, apoi daca ea spune ''stop!'' tu te opresti si nu continui ca perechea vacii!

In al doilea rand, in tot timpul asta spune-i cat de mult o iubesti, etc...big grin, ajuta mult!

Ca sa rezisti mai mult, se recomanda ca baiatul sa se masturbeze in ziua aiabig grin...ma rog, e optiunea ta!

Spor la iubit!

5 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Prietene, in primul rand nu trebuie sa fiti stresati. Daca v-ati hotarat sa incepeti viata sexuala si sunteti pregatiti pentru asta nu e cazul sa va faceti probleme. Nu aveti motive. Trebuie sa fii calm, relaxat, sa o pregatesti in mod corespunzator, sa fie un loc adecvat, sa fii romantic, tandru, atent, dragalas, sa ai rabdare,...
Vei vedea ca torul va fi perfect. Va fi cel mai frumos moment din viata voastra!
Bafta!

| Cătălina a răspuns:

Buna. In primul rand da-mi voie sa-ti (re)amintesc de protectia adecvata. In al doilea rand daca ambii sunteti pregatiti, atat din punct de vedere fizic, cat si psihic, lasa lucrurile sa-si urmeze cursul. Fii relaxat, tandu, cat mai atent cu ea deoarece nu va uita acest moment niciodata. Cadrul in care va avea loc trebuie sa fie linistit, daca ai posibilitatea pregateste dinainte totul ca sa fie o atmosfera romantica. Bafta!

| rebeca a răspuns:

Daca imi permiti sa iti dau un sfat, nu te lua dupa povesti.La fiecare dintre noi "prima data" e mai reusita sau mai putin reusita.Multor persoane li se pare totul foarte "naspa" cum ai zis tu pentru faptul ca sunt mult prea atenti la fiecare miscare.
Luati-o incet, faceti lucruri care sa va ofere placere amandurora. Daca te agiti foarte mult normal ca e totul mecanic.Nu incercati smecherii si altele, incercati mai intai sa aflati ce ii place si cum ii place unul altuia.
Si nu uitati sa va protejatiwinking

| SatanaInIzmene a răspuns:

Pot sa-ti arat? E greu cu teoria, dar te-as ajuta practicbatting eyelashes

| adriano912 a răspuns:

Toata treaba sta in felul urmat.sa incerci sa faci in asa fel inkt sa o exciti cat mai mult pentru a nu simti durerea. oricum prima a doua chiar si a treia oara.nu se numeste sex. durerea oricum o v a simti, ca de asta se numeste dezvirginare. daca nu reusiti din prima nu i nici un bai, mai incercati si alta data.