| Fernando9Torres a întrebat:

Buna all!
Care sunt trasaturile fețeii unei fete indragostite(as dori o parere de la un "pshiolog/a" in ale dragostei, care sa stie sigur 100% ca e asa,ex:Se uita in ochii tai!).Si sa nu fie doar copy-paste ca nu primesti FUNDA daca ai scris mai mult!
Nu am probleme cu dragostea, dar curiozitatile sunt prea mari! happy

7 răspunsuri:
| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Pana acum eu nu am intalnit o fata care sa iubeasca.
Deci ma refer la iubirea platonica.
Nu am intalnit.Asta e ce sa-i faci.
Cel mult amorezate asa, cu ceva fiori acolo sau chestii de moment, mai mult atasament, bla, bla din astea.

Mi-e greu sa descriu anumite trasaturi ale unei fete indragostite pentru ca din punctul meu de vedere nu exista asa ceva.
Da, da puneti-ma la zid.Imi asum ce am spus si astept cu drag pareri contradictorii. happy

| Theo24 a răspuns:

Pai de fiecare data cand vorbeste cu acel baiat zambeste sau se uita fix in ochii lui sau doar cateodata (repet CATEODATA) vrea sa para trista ca sa primeasca putin mai multa atentie dar de cele mai multe ori e vesela ca sa nu il intristeze si pe el :3
Funda?winking pup:*
P.S.: sunt fata happy

| SucDeGuava a răspuns:

Nu exista un anumit sablon al fetei indragistite, pentru ca toate iubim in moduri diferite si ne exteriorizam sentimentele mai mult sau mai putin evident. Insa iti pot spune cateva trasaturi des intalnite la indragostite: pupile dilatate, zambet continuu si sincer, se apleaca spre persoana de care ii place atunci cand vorbeste cu ea si isi atinge des parul.

| KaterinaРомановский a răspuns:

Pupile dilatate, insa sa vezi tu cum se dilata cand se apropie de tine. Asta e cel mai clar semn ca te place (nu neaparat ca e indragostita).

| RAY a răspuns:

Nu pot sti cand cineva te iubeste, poti spera si cum in ziua de azi doar interes exista mai bine nu speri, nici eu n-am vazut o fata care sa iubeasca

| KKiss a răspuns:

O fata indragostita: cauta data despre tine, intra in cercul tau de prieteni, se baga in vorba cu tine, incearca sa iti prea atentaia sa te inpresioneze, incearca pe cat posibil sa te ajute, este destul de agitata/ rusinata / timida cand vorbeste cu tine... in mare cam asta ar fi.

| KKiss a răspuns:

* date, scuze.