| flippy94 a întrebat:

Buna all... imi place de o fata, pe care o cunosc de foarte mult timp, de fapt o plac de mult, dar pana nu de mult am avut prietenasad. i-am spus ca o plac, de fapt si'a dat seama si ea de asta si cred ca si ea ma place, vorbim aproape tot timpul, dar problema e ca nu vrea sa-mi zica daca vrea sa fie cu mine sau nu. nu stiu de ce, a spus doar ca o sa aflu :-( ce parere aveti, ce sa incerc in asa fel in cat sa pot afla alegerea ei.
HELP please! dau fundawinking

3 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Deci poate nu ai avut prietena dar sincer cu totii trebuie sa incepem de undeva. Daca o fata te place sau nu iti dai seama din comportamentul ei si din modul in care este alaturi de tinem, dar daca cineva te place nu inseamna ca isi doreste sa fie neaparat cu tine.
Ca sa vezi daca vrea sa fie cu tine cel mai simplu este sa o iei de mana si sa vezi cum reactioneaza. O sa iti dai seama pe loc daca tine la tine sau nu

| july00 a răspuns:

Probabil ca nu vrea sa fie cu tine..sau vrea sa iti faca o surpriza..depinde cum e persoana..mai incearca! adica mergi si sarut-o..si pe urma intreab-o daca vrea sa fie cu tine!happy

| FriendsWithBenefits a răspuns:

Frate, daca ti-a spus ca o sa aflii e clar ca vrea sa fie impreuna cu tine! Vrea doar sa vada daca ai curajul sa aflii, adica nu stiu sa te duci la ea si sa incerci sa o saruti, evident gestul asta ar desemna faptul ca a-ti fi impreuna. Doar du-te si afla.