| Sara2 a întrebat:

am 1.72 inaltime si 53 kg sunt foarte grasa, mananc enorm si vomit, mi-e groaza nu va inchipuiti cat pot baga in mine, nu stiu ce sa fac sa ma opresc din mancare, ce pot face? as dori sa nu mai mananc si nici sa vomit

13 răspunsuri:
| bianka_6461 a răspuns:

Nu esti grassa la cate kg ai! esti f inalta si ai chiar mai putine kg decat ar trebui!

| Ramona1 a răspuns:

La 1, 72 inaltime si la 53 kg, cum poti spune ca esti foarte grasa? Damn.gandesti cand scrii?

| Derye a răspuns:

Dragutza, ai mari probleme cu psihicul. MAAARI! Mergi la un psiholog. Grasa nu esti DELOC! Esti chiar subponderala. Mai pune 10 kg pe tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu crdd ca nu e sti sanatoasa si esti tu obsedata ce esti grasa.cum sa ai 53 de kg la 1, 72 cred ca ai picioarele ca 2 betelaughing esti piele si os daca normal o fata la 1; 65 trebuie sa iaiaba 56 de kg. tu cum sa fi grasa?straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu crdd ca nu e sti sanatoasa si esti tu obsedata ce esti grasa.cum sa ai 53 de kg la 1,72 cred ca ai picioarele ca 2 betelaughing esti piele si os daca normal o fata la 1;65 trebuie sa iaiaba 56 de kg.tu cum sa fi grasa?straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca nu e sti sanatoasa si esti tu obsedata ce esti grasa.cum sa ai 53 de kg la 1, 72 cred ca ai picioarele ca 2 betelaughing esti piele si os daca normal o fata la 1; 65 trebuie sa aiba 56 de kg. tu cum sa fi grasa?straight face

| nonsense a răspuns:

Nu esti grasa. Daca mananci mult si vomiti, inseamna ca ai o boala, care se numeste BULIMIE. Bulimia este tulburare de alimentatie, caracterizata de un consum alimentar excesiv. O persoana cu bulimie mananca o cantitate mare de alimente intr-o perioada scurta de timp, pentru ca apoi sa-si provoace varsaturi.
Mergi la doctor!
Nu esti grasa, dar consulta un doctor pentru siguranta!

| Zenithf a răspuns:

Normal cred ca ar trebui sa ai 57-60 kg, la inaltimea ta. Ma tem pentru tine, astea sunt simptome de anorexie. Este foarte grav daca continui asa. Recomandare: intra intr-un club de montaineri, schimba alimentatia cu una bazata pe produse cat mai naturale, gasesti aici recomandari privind dieta: http://www.mypyramid.gov/
Si fa mult sport si alte activitati, cat mai multe, sa-ti ia gandul de la prostiile astea (plus ca iti vor arde grasimile de care tie groaza). Fa schimbarile astea cat mai rapid, ca sa-ti schimbi mintea pana nu te imbolnavesti de ceva grav.
Tot cu referire la alimentatie, nu conteaza ca nu te poti opri din mancat, fa insa altceva: ia o imbucatura mica si mestec-o pana se topeste de tot, si cu urmatoarea la fel. Asa vei ajunge sa-ti controlezi impulsivitatea.
P. S. daca nimic din ce ti-am zis nu te ajuta, si nu vezi vreo schimbare in gandirea ta in 2-3 luni, du-te la doctor, vei avea nevoie de ajutor specializat. Pe cat posibil, la un medic din Ungaria sau alta tara, aici nu stiu daca vei gasi un ajutor competent.

| resp3ct a răspuns:

Da voi inainte sa comentati nu ati vazut o poza cu ea. poate ca e obeza.
Noi nu avem ce sa iti facem. daca nu e vointa nu e nimic

| Ionutzz97 a răspuns:

La inaltimea ta sa fi grasa? Esti chiar slaba

| Basty_6325 a răspuns:

Mda,... deci nu esti grasa, arati foarte bine iti zic eu, si treaba cu vomitatul ar trebui tratata cu ceva medicamentos, binenteles prima data du-te la un medic. Sau parerea mea proprie pentru vomitat - bea un ceai de menta.

| Ofiintă a răspuns:

Nu esti deloc grasa la inaltimea ta ai o greutate perfecta
Anna kournikova la 1 73 are 53 asta inseamna ceva pentru tine laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti gras! EU la 14 ani sunt de 1 73 si am 85 kile