| anonima_1411 a întrebat:

am 12 ani si nu am avut pana acum niciun prieten.
imi place de un baiat, care nu e in clasa cu mine (eu sunt in B si el in A).
as vrea sa stiu cam ce ar trebui sa fac :d
stiu ca suna prostesc, dar ce ar trebui sa fac?
ma refer la tinutul de mana, sarutul...
va rog sa explicati cum a fost pentru voi prima relatie
ma refer la...cum v-ati comportat prima data... etc
daca puteti sa povestiti tot tot va rog foarte mult
si in plus, mai am o a doua intrebare
credeti ca parintii ar fi de acord?
si acum va rog eu sa nu ma luati cu "mai ai de invatat, lasa baietii"
parintii sunt foarte multumiti de notele mele si chestia asta nu are rost
va rog eu foarte mult sa ma ajutati
promit solemn ca dau fundita si nu uitwinking
dar dau fundita cand se aduna 10 raspunsuriwinking
pup:*

Răspuns Câştigător
| Emeraude a răspuns:

E absurd. Ai 12 ani. Imagineaza-ti cat de patetic, penibil si cum mai vrei tu veti arata pe strada, sarutandu-va, doi copii. La 12 ani nu poti avea o relatie serioasa, durabila, inca mai experimentati senzatii, emotii, stari ca sa puteti trai totul la intensitate maxima.Va veti desparti, pentru ca veti creste amandoi, veti dobandi gusturi si afinitati pentru diferite caracteristici, si asta in jurul varstei de 15 ani. Chiar crezi ca vei ramane impreuna cu el? Vrei sa ajungi sa suferi din dragoste pe la 13-14 ani ca te-a parasit unu, altu'? Chiar crezi ca este timpul sa incepi cu toate astea? Eu zic sa te mai gandesti! O relatie implica mult mai multe decat o strangere de mana si un sarut. Ramane la latitudinea ta, sper doar sa nu-ti regreti actiunile mai tarziu. Pentru ca tot asa s-au gandit probabil si fetele care au devenit mame la varste timpurii: "am 12 ani si inca nu am prieten!" (tragedie, lucru iesit din comun).

17 răspunsuri:
| adi4ever a răspuns:

Asfsfkasf

| adi4ever a răspuns:

234o87o24387239

| adi4ever a răspuns:

10 raspunsuri astept funditalaughinglaughing ar trebui sa nu se mai aprobe intrebarile care au la sfarsit dau fundita

| ßέßέ a răspuns:

Lasa prostiile astea si ia si joaca-te cu papusile. Deci pe bune, la 12 ani vrei prieten si pupat? De ala mai frantuzesc presupun? Daca stii ce ii ala :d. in fine straight face De ce sa incepi sa suferi de la varsta asta? Mai asteapta si tu 2-3 ani cand ai sa fii mai dezvoltata la mintewinking

| crysty08 a răspuns:

Pai am fost luat de val pur si simplu a venit un sorut apoi al doilea si ulterior am prins curaj si mi se pare ceva firesc si am muscatolaughing de gattongue lasate purtata de valbig grin

| smileyface_4718 a răspuns:

Asa si? Ce daca ai 12 ani, si inca nu ai prieten, parca ai avea 50. big grin
Really. chiar asta vrei? Sa stii ca poate afecta si viata de elev, in loc sa mai repeti o data lectia, te duci cu el in parc, in loc sa faci tema aia, te intalnesti cu el acolo... etc. Am aproape 15 ani, si nu am avut vreun prieten, sau un prim sarut. E si ce? Crezi ca ma simt mai prejos decat fetele de 12 ani care au deja lista de prieteni.oh go on. Nee. Sincer iti mai spun ca mi-e bine. Eu ma inteleg f bine cu mama, si ii spun multe, poate ai si tu o leg. mai stransa cu mama ta, ea e cea mai in masura sa-ti dea sfaturi. Eu zic sa mai astepti.thinking Acum tu faci ce vrei.

| leuxxx a răspuns:

Scoalaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La varsta asta de 12 ani esti prea micuta sa suferi din dragoste as vrea sa ati dau acest sfat dar sal antelegi caci eu te sfatuesc ca pe o suriuara de-a mea caci pentru boala aceasta nu exista medicamente adica dragostea mai ales la aceasta varsta de 12 ani plus caci trebuie sa-ti faci scoala si dupa 3. 4 ani sa ancerci sa te saruti cred ca acest sfat te ajuta succes papa

| AdrianaCatalina a răspuns:

Deci... nu le'am zis la parinti. asa sarim unde e mai important laughing) ne tzineam de mana ne pupam chiar ne'am facut si semne pe gat. laughing love struck lasa'te purtata de val eu asa am facut si uite ca a mers :* succes si eu la fel tot la 12 ani am avut primul prietenlove struck

| driftking a răspuns:

Parinti nu ar fi de acord cu asta dar ia-o ca si cu prima ta intalnire este ca si o legatura de siret tinel aproape nul scapa din mana si fii naturala ca si cu tine insati. eu sunt DriftkIng si am 10ani acesta e raspunsul meu te pup papa