| anonim_4396 a întrebat:

Buna am 12 ani si o problema majora.imi place de un baiat care are 13 ani.il plac de 3-4 ani side atunci am mai incercat sa fiu cu alti baieti care mau vrut dar inima nu m-a lasat. pot zice ca il cunosc destul de bine pentru ca bunica mea a fost bona surorii lui deci am fost in casa la el m-am jucat cu el si am petrecut timp cu el. acum el mai iese din cand in cand afara -am uitat suntem vecini de bloc si scara- si mai petrecem timp impreuna cateodata se face seara si ramanem doar noi doisi el pune muzica pe tel mai romantica se plimba putin in jurul meu si ajunge sa stea la 10 cm distanta de mine. si el si eu avem ceva in comun animalele eu am un caine si el la fel neam mai plimbat amandoi cu caini si cand zgarzile se incurcau el facea ce facea si ma lua in brate ca sa le dezlege. el trece a 8 a si eu a 7 a in clasa a 5 a i-am spus ca il plac si el a zis ca ii place de o alta fata care este mai frumoasa ca mine si ca pe mine ma place doar 20 %. atunci eram mai mica si nu prea ma aranjam dar acum m-am schimbat.acum o saptamana incerca sa ma faca geloasa ca are o prietene pe care o cheama andreea si imi arata telefonul dar pe ecran era o poza cu cainele lui. va rog sa ma ajutati sa il cuceresc pentru ca il iubesc foarte mult. astept sfaturi.

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Pai daca asa zici ca a incercat sa te faca geloasa inseamna ca tipul te place cat de cat sau a vrut sa vada reactia ta, a cum tu st cu a facut gestul, imi in gluma mai in serios happy

oricum sa stii ca nu merita sa strici o prietenie deci ai grija ce faci si ce-i zici happy oricum nu-i spune ca il placi sa nu-l speriwinking

si ai multe sanse sa il cuceresti, mai ales daca zici ca mai stati si singuri seara
probabil ai tu lipsa de imaginatie big grin dar gandeste-te la ce ai putea face sau zice si sa-ti dai seama daca te place sau nu
de exemplu ai putea sa aduci vorba de prieteni, relatii, chestiiwinking si sa-l intrebi daca ii place de vreo fata sa vezi ce zice happy sau asa din greseala cu atentie mai atinge-l si tu un pic vezi cum reactioneaza happy daca spui ca stati la doar 10 cm distanta si pune muzica romantica fa-ti un pic de curaj si pune-ti mana peste a lui... vezi cum reactioneaza daca face urathee hee sau si-o trage a fost din greseala daca e ok intreaba-l daca danseazahee hee vezi ce zice sau poti sa ii mai arunci si tu cate'o privirebatting eyelashes dar nu merge prea departe ca apoi numai il stresezi happy

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ca sa fii cu el trebuie sa fii tot timpul posibil care poti cu el si asa sa vb linistita sa-l faci sa aiba incredere in u.

| andradat a răspuns:

Nu imi vine sa cred. rolling on the floor))))))
Nu te'a lasat inima? La 12 ani nu te'a lasat inima? laughing))
Te place doar 20%? laughing)) Nu te aranjai?
Pe bune nu vreau sa fiu rea da nu vezi ca o dai in penibil?laughing))
Ai 12 ani stai pe curu tau esti inca mica si cam prostuta. Vorbeste cu mama ta despre asta sa te mai calmeze cumva. Doamne sa ma ierte domnu unde s-a ajuns cu relatiile.

| SweetCherry a răspuns:

Nu-i baga in seama pe cei care fac misto de tine.Eu sunt tot in situatia ta. Vezi si tu cum se poarta, daca e de treaba si tine la tine, ia-ti inima in dinti chiar daca tie frica de refuz si intreaba-l daca vrea sa fie cu tine happy cine stie poate merge.
Bafta!

| diiiiiannnnaa a răspuns:

Oh doamne, vorbesti de parca ai avea 20 de ani rolling eyes si trasti o iubire imposibila.Esti o copila draga, ce stii tu de iubire. Ai incercat sa fii altii si nu te-a lasat inima, doamne fereste oh go on Eu la varsta ta ma jucam cu papusile sincer. S`a dus drk generatsia voastra happy

| marya a răspuns:

Cristina trebui sa il cuceresti cu mult tupeu: jucati adevar provocare /procent
daca ai o prietena foarte buna si e cu tine in momentul in care va jucati iar el spune provocare prietena ta sa il provoace sa te pupe pe obraz / sa recunoasca ca te place/procent cat la % te place merge si eu am incercat si acum sunt cu baiatul acela papa

| marya a răspuns:

Si voi care mai faceti misto ce ea ciocu' mic
daca nu aveti chef pa!

| Pympyke a răspuns:

La varsta asta relatiile sunt doar niste chestii care nu tin, deci chari nu stiu ce sa spun mai bine lasa. oh go on poate in viitor cand o sa fii si u mai amricica, si daca asa a facut adica ca a vrut sa iti faca in cuda, nu merita, atunci e doar un copil, daca asa se comporta, cand iubesti cu adevarat nu faci asa ceva in dragoste si daca sunteti doar amiciwinking

| Ego a răspuns:

Tu cred ca faci mistorolling on the floorstraight face. Adica de acum 3-4 ani, de la 8 ani?raised eyebrowsAi incercat sa fii cu alti baieti si nu te lasa inima? lol.Deci vezi´ti de cainele tau, si de scoala si lasa baietiihappy

| Ego a răspuns:

Doamnee.presupun ca si astea care au raspuns au tot 12´13 ani. Voi va auziti?raised eyebrows
Doamnee. ce´a ajuns lumeastraight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca este prea devreme pentru a te indragosti de un baiat. In primul rand langa casa sa nu-ti faci prea multi prieteni. Vei avea de suferit.Mai ai rabdare si incearca sa te lasi impresionata si de alti baieti, nu te mai uita la el. Roaga-i pe viitorii prieteni sa vina sa te ia de acasa si asa il vei face tu gelos pe el, nu el pe tine. El te priveste ca pe o amica nu ca pe o prietena. Nu pune suflet prea mult in relatiile acestea, sunt de inceput. Ai grija de tine si impartaseste aceste sentimente cu mama ta, daca o consideri cea mai buna prietena. Ea va fi mereu alaturi de tine la bine si la greu. Nu avea incredere in asa zisele prietene, te vaneaza.
Iti doresc sa te indragostesti mai tarziu.
Sa auzim de bine!

| selda a răspuns:

Si eu am problema asta dar tias recomanda sa faci ce iti spune inima si daca baiatul acela pe care il pleci nu te place pe tine nu baga de seama mergi mai departe viata continua pe lume nu exista doar un baiat perfect pentru tine uitate la mine nu pot alege intre doi baieti pe care ii cunosc de foarte mult timp iti recomand sa faci ce iti spune inima si mai intai sa o asculti bafta