| MangoGirl a întrebat:

Am 12 ani, trec clasa a 6-a si anul acesta merg la "vara pe ulita " de la muzeul satului.Eu sunt la podoabe populare si am cunoscut un baiat la olarit.primele doua zile (luni, marti) numai cu mine a vorbit si a fost foarte dragut, dar azi(miercuri) s-a dus cu 4 fete de 15 ani (el are 13 ani dar trece a 8-a)la lacul herastrau, a jucat carti, ba chiar le-a invitat si la o prajitura.cu mine a vorbit doar dimineata, pana sa apara ele si dupa pur si simplu m-a ignorat restul zilei.cum sa procedez?
P. S.:imi cam place baiatul si vreau sa fiu sigura daca sentimentele sunt reciproce

4 răspunsuri:
| Rebecca a răspuns:

Faptul ca fetele erau m'ai mari i'a trezit interesul. Tot la tine va ajunge. Un baiat nu iti acorda foarte multa atentie daca nu te pllace, deci, urmareste'i comportamentul si iti vei da seama de sentimentele lui. bafta

| RoxAnana a răspuns:

In general baietii mai mici de varsta considera ca ar trebui sa fie cu fete mai mari astfel castigand asa zisa "experienta". insa u nu ar trebui sa stai cu mainile in san si sa ii trezesti interesul de fiecare data cand esti prin preajma fii u insati si vezi cum reactioneaza ofera-i complimente ca "esti chiar un prieten adevarat" sau "multumesc ca m-ai ascultat.asta inseamna mult pentru mine" asa o sa vezi daca iti raspunde cu aceeasi moneda si daca se comporta altfel cu tine decat cu celalalte poate fi un inceput bun... iar pe parcurs incapeti mai multa incredere si in tine si in el si relatia se poate avansa.succes:*

| EmpireStateOfMind a răspuns:

Pai poate pentru el a trecut prea putin timp de cand v-ati cunoscut si nu a ajuns inca sa te placa sau daca te place sa admita lucrul asta. poate lui ii se pare normal felul modul in care se comporta deoarece nu stie ca tu il placi. poate ar trebui sa mai astepti ceva timp si sa vezi cum se comporta in continuare cu tine si daca tu crezi ca merita, incearca sa vorbesti cu el si sa ii spui parerea ta despre el si atunci vei vedea daca si el te place sau faptul ca a vorbit frumos cu tine a fost doar din simplu fapt ca asta e comportamentul lui cu orice fata.batting eyelashes

| MangoGirl explică:

Mutumesc din suflet