| anonim_4396 a întrebat:

Bunahappy
Am 13 ani implinesc 14 pe 6 iulie. Si mi.as dori sa ma angajez la Mc Donald's
Stiu ca sunt Aproape minor... dar. credeti ca as putea avea vreo sansa?
Oricum asta s.ar intampla in vacanta deoarece mi.ar dorii sa ma axez mai mult pe scoala. dar ar fi bine veniti niste banuti in timpul vacantei happy
Voi ce credeti as avea vreo sansa happy? Va rag cel mai convingator raspuns Fundita big grin
Scuzati >categoria:"

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu ești aproape minor, Ești minor. Nu te angajează nimeni de la vârsta asta.
Vârsta minimă de angajare este de 16 ani, excepție poate fi și de la 15 ani cu acordul părinților sau a tutorelui legal pentru activități potrivite cu dezvoltarea fizică, cunoștințe, aptitudini dacă astfel nu îți sunt periclitate sănătatea, dezvoltarea și pregătirea profesională.
Pa, pa.

| pink10 a răspuns:

Nu poti iti spun sigur happy
Vara'mea are 15 si ea a vrut si nu a putut! Nu se primesc minori happy
In Europa exista o lege care interzice minorilor sa lucreze, chiar si daca este dorinta ta happy Niciun angajator nu-si va lua responsibilitate asupra ta, plus ca esti prea mica si nu esti pregatita sa te joci cu bani, cu bonuri, cu comenzi happy
Funda?batting eyelashes

| alexutza003 a răspuns:

La MC nu doar de la 16 ani
poti incerca la promoti in carrefour cora sa faci promotie la diferite produse castigi in jur de 500-600 lei pe luna si lucrezi decat 3 zile sau 4 pe saptamana

Răspuns utilizator avertizat
| DANIEL72 a răspuns:

Salut.si eu sunt nascut tot pe 6 iulie.MULTA BAFTA

| Cannabis_3757 a răspuns:

Deci al meu e cel mai convingator...NU ai nicio sansalaughing oricum. daca te angajezi sper ca ma pot baza si eu ca prietene mea lucreaza acolo si stiu tot ce nou si delicios acolohappy... daca reusesti o sa te vizitezwinking