| Funditssa a întrebat:

Buna am 14 ani! Nu mi. a mai venit ciclu de aproape 3 luni big grin! Mie mi. a venit prima oara cand aveam 13 ani si o luna si de atunci mi. a venit cam 4 luni pana akom numai neregulat! E vreo problema?
Dau fundita :X ~

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

BUna,nu e nicio problema, menstruatia la varsta ta este neregulata, dar nu trebuie sa iti faci griji.Se va regla cu timpul.

| Crisu a răspuns:

Nu, nu este nici o problema. Asa se intampla la fete la pubertate. Totusi, daca iti faci griji in legatura cu asta si mai intarzie foarte mult, e bine sa te duci sa te vada un medic.

| Zenithf a răspuns:

Bea 1 cana ceai de coada soricelului, dimineata inainte de masa, vreme de 1 luna, fa pauza 2-3 luni sau mai mult si reia tratamentul. Ajuta la reglarea ciclului si la prevenirea unor probleme legate de menstruatie.
Ai grija si cu dieta si programul zilnic, de exemplu cand esti in perioada dinainte de menstruatie nu este bine sa faci efort mare sau sa nu dormi suficient ca atunci doare mai tare, etc, samd.

| Timmotey a răspuns:

Esti inca micuta si ciclul tau nu s-a reglat e ceva normal si eu am probleme cu el desi am 17 ani o sa isi revina in ceva timp dar daca o sa continuie sa faca asa timp de eu sh 5 luni sau mai mult ar fi bine sa te duci la un ginecolog el stie cel mai bine care e problema succes micut-o

| annna a răspuns:

Asa este la inceput dupa se regleazawinking

| SweetPanda a răspuns:

Nu e nicio problema, am si eu o colega care nu a mai avut de 3 luni, dar nu cred ca-i ceva important. Si eu am si stiu cum e, mie nu mi-a venit luna trecuta si sper sa nu vina laughing E normal sa intarzie, so calm down :3 Dar daca totusi nu vine luna viitoare ar fi mai bine sa mergi la ginecolog ^^. Sau daca tot esti nelinistita ai putea merge si zilele astea, sa scapi de dubii.