| ioanmalinucu122 a întrebat:

Am 14 ani si 1 luna, iar acum 2 luni am facut s e x cu iubita mea mai mica cu 5 luni. In ultimul timp sa ingrasat (doar burta ) si acuza greturi si varsaturi. Oare a ramas insarcinata. Daca da, ce se va intampla?

Ps: nu am folosit prez...

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este gravida, baiete. Asa se intampla daca va jucati cu focul la varste fragede. Pune-o pe maica-sa sa-i cumpere un test de sarcina de la farmacie.Vei sti sigur daca e asa. Nu stiu daca ii va da ei.Anunta-ti parintii că:
"Ve-ti avea un nepoteeeeel!"

| Violleta2022 a răspuns:

Binenteles ca este gravida, tu ce credeai, ca de va jucati de-a sexul pe real, sunteti papusi si nu poti sa o lasi gravida?
Fuguta la mama si cu mama la ginecolog, ca ajungeti de rasul lumii.
Dar parintii vostrii nu va supravegheaza, nu va fac educatie sexuala?
Iar voi, nu stiti ca asa se fac copii, sau inca credeti in barza?

Ce se poate intampla?
Pai, la 9 luni dupa sex, apare un copilas. Voi ajungeti pe rpima pagina a ziarelor de scandal, ca cel mai tanar cuplu de copii care fac sex si copii. Lumea iti condamna parintii si-i fac de rusine ca nu v-au supravegheat!
Ajungeti de rusine la scoala, printre prieteni si colegi. Tot orasul va vorbii despre voi, o sa fiti "faimosi"!

| COSMIN20041705 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ai dreptate cu tot ce spui mai putin ca o sa fie cel mai tanar cuplu.
Sunt si fete care au nascut la 11 ani si au facut sex la 10 ani

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de a fi ramas gravida este destul de mare fiindca este posibil sa fi intretinut actul sexual in perioada fertila aciclului menstrual. Dar s-ar putea la fel de bine sa fie vorba de un ciclu menstrual neregulat in care menstruatia se poate produce la diferente mari de timp una fata de alta. In nici un caz nu poate creste burta in cazul unei sarcini de 2 luni deoarece sarcina de 8 saptamani se reduce la un embrion abia format de dimensiunea unui sambure de dovleac. In consecinta trebuie efectuat in mod obligatoriu un test de sarcina care trebuie repetat dupa trecerea a 3-5 zile si in acest mod se obtine un rezultat corect/valid privind existenta sau lipsa sarcinii. Doar in cazul in care rezultatul testului de sarcina este POZITIV va trebui sa se prezinte la un cabiet ginecologic pentru investigatii complete. Avortul legal se poate face pana in ziua a 84-a de sarcina (maxim 12 saptamani). Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Prez...on? probabil.
Evident, la întrebarea „ce o să se întâmple" poți deja să le spui părinților că vor avea un nepoțel. Sau o nepoțică.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, e foarte probabil sa fi ramas insarcinata din ce descrii tu. Ce se va intampla? Sunt doua variante: avort sau nastere. Asta e o situatie cu consecinte cat se poate de reale, indiferent de varianta aleasa! Nu mai fiti inconstienti, vorbiti cu parintii si mergeti la medic.

P.S. : Avortul in general se poate face pana in luna a 4-a.

| Ionut_Balan_1987 a răspuns:

Gretta sa stii ca si o fata de 11-12 ani a nascut dar tu nu sti

| COSMIN20041705 a răspuns:

Buna,copilas de 14ani zau nu puteai sa faci si tu ca toti pustani de varsta ta sa bagi o laba, sa joci 1mt2, un lol, o dota, un gta san andreas, sa injuri ca dracu pe la scoala, sa te bati.
De ce o trebuit tu sa fii mai special si sa iti folosesti viermisoru in penetrarea viermisoarei alteea?

| DoubleCaramell a răspuns:

Bravo,tocmai o să fii tătic! spune-i și bunicii rolling on the floor

| CalinIghen a răspuns:

Cand e botezul?