| adda_4014 a întrebat:

Am 14 ani si am fost cu un baiat de 18 ani.Problema este ca el era mai mare si vroia si sex, dar nu mi-a cerut niciodata acest lucru, doar ca din aceasta cauza ne-am despartit(nu aveam de gand sa ma culc cu el). Acum este cu o fata de varsta lui si au trecut aproape 6 luni, si inca mai tin la el.Era genul de golan care statea pe la scara, petrecaret si mi-a zis ca am fost singura fata care a pus suflet si nu a stat cu ea si pentru altceva.Nu stiu ce sa fac ca sa il uit. Ajutati-ma si pe mine.Multumesc!

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu zic sa-l lasi in pace. E normal ca dupa 6 luni sa mai tii inca la el. Vindecarea va dura mult mai mult si va incepe in momentul in care vei fi hotarata sa renunti la el si sa-ti vezi de viata ta.

| gigiro a răspuns:

Raspunsul e simplu si l-ai dat chiar tu: a fost, este si va fi un golan.

| catthshshshs a răspuns:

Pur si simplu uita-l!

| fabiola a răspuns:

Timpul vindeca ranile! Iti apreciez modul de gandire, desi ai doar 14 ani!

| nobody_9468 a răspuns:

Lasa'l, nu te merita!
Da'l uitarii!
Si eu sunt intr'o situatie asemanatoare, insa eu trebuie sa ma hotaraschappy daca mai vreau sa fiu cu el sau nu si...nu stiusad. Sper sa ma lamuresc azi in privinta luihappy. Incearca sa-ti ocupi timpul ca sa nu te mai gandesti la el, stiu, nu poti... te inteleg perfect si eu am trecut printr'o despartire dureroasahappy. Oricum ai grija de tine si baieti mai sunt! Pana il vei intalni pe cel ales vei mai trece prin astfel de "probleme"winking. Tu doar zambeste si arata' i ca nu'ti pasa sau doar zambeste! pss:si eu zambesc cand ma doare, insa la mine a devenit un defectsad

Bafta.

| unione a răspuns:

Pe viitor sa nu te mai aventurezi cu baieti mai mari, e ceva normal sa vrea si sex, face parte din relatie si sa nu mai fii asa naiva ''si mi-a zis ca am fost singura fata care a pus suflet si nu a stat cu ea si pentru altceva. '' Vezi-ti de copilaria ta si mai amana 2 ani chestiile astea. O sa ai tot timpul

| alinuta113 a răspuns:

Daca eram in locul tau il uitam de mult! Stii care e faza!? asa e virsta asta a ta! dar cind o sa faci 17-18 ani tu deja o sa intelegi lucrurile mai bine! Te sfatui sa nu incepi viata sexuala oricit te-ar ruga cine na-r fi! Daca un baiat te iubeste asa cum trebuie el te asteapta! Vezi fii desteapta si nu cadea prada nimanui ca acum lumea e rea! Succes

| L a răspuns:

De acord cu gigiro happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa`o. daca il iubesti si te iubeste nu`i nici o problema ca el sa fie cel cu care iti incepi viata sexualahappy