| Silvie a întrebat:

Am 14 ani si de aproape 3 ani imi place de un baiat, insa el are prietena, dar prietena lui il face mereu sa sufere si nu il mai lasa sa vorbeasca aproape cu nicio fata.Inainte sa fie cu ea, ne intelegeam super, dar acum a devenit o piedica.Il ador si nu stiu ce sa fac.Am intrebat mai multe persoane si m-au sfatuit sa ii spun ce simt pentru el, dar imi e frica de raspunsul lui, imi e frica sa nu ma mai bage absolut deloc in seama.Asa ca va rog ajutati-ma si spuneti-mi ce sa fac.straight face

3 răspunsuri:
| toffy a răspuns:

Pai ar trebui sa-i spui in fata poate el si asta asteapta o fata draguta ca tine ca sa nu mai sufere atat, gandeste-te ca poate el nu vrea sa o lase pentru ca ea atunci si-ar gasi imediat pe altu iar el ar suferi.ar trebui sa-i marturisesti sentimentele iar el poate le va primi foarte bucuros si dornic de o noua relatie frumoasa

| Mihai_7432 a răspuns:

Nu cred ca e o idee buna sa ii spui ce simti pentru ca poate stricati si amicitia. Dar eu nu inteleg cum ai putut 3 ani sa tii in tine aceste sentimente.

| Ririru a răspuns:

Buna si tie.

In primul rand, stiu ca nu o sa-ti placa raspunsul meu, si nu o sa`mi dai funda, folositor, inteligent sau etc. Ma astept la un Stupid. Buttt.

Hai sa ne gandim putin, daca tipa il face sa sufere, de ce nu s-a despartit de ea? Il ajuta material? Sau?
Pentru ca daca il face sa sufere, eu zic ca o parasea demult. Este logic sa fie putin geloasa, vrea sa`si apere relatia.

Eu zic ca e bine sa-i spui si ce simti pentru el, poate va merge.

Desi trebuie sa te gandesti ca el poate are anumite sentimente pentru fata aia, din moment ce nu s-a despartit de ea eu asa cred.

Ai spus ca "a devenit o piedica ", stii, si iubitul meu are o amica d`asta. Care i-a spus ceva de genul ca de cand am aparut eu, pentru mine are timp dar pentru ea nu[si nu e logic? laughing), ma rog].

Pana la urma, daca el vroia sa vorbeasca cu tine. o facea cu sau fara stirea ei.

Daca te placea, eu zic ca o parasea si incerca sa te cucereasca.

In orice caz, chiar daca are prietena, mai bine ii spui ce simti pentru el, nu cred ca te va respinge[adica ca nu va mai vorbi cu tine], dar trebuie sa te gandesti ca nici tie nu ti-ar placea sa-ti strice cineva relatia. Sau da?

Daca ii spui ce simti pentru el, poate cu timpul se va indragosti si el de tine.