| Antonialallaaalla a întrebat:

Am 14 ani si imi place sa mi masez clitorisul.Imi da o senzatie super tare.Dar daca mi l masez asta inseamna ca ma mastrubez ca nu imi bag nimic in vagin? Si inainte sa mi masez clitorisul ma uit la filme si ma inmoi.Stie cineva niste filme ca nu stiu unde sa caut filme in care imi arata cum sa ma mastrubez.

Răspuns Câştigător
| 94Lucifer94 a răspuns:

Te masturbezi clitoridian (adică nu-ți introduci nimic în vagin). Chiar dacă te masezi acolo, e tot masturbare. Nu ai nevoie de tutoriale de pe net să faci asta. Este foarte important să îți cunoști corpul, sa ți-l explorezi. Doar așa vei descoperi ce anume îți face plăcere, și poate o să ajungi să-ți faci ''masaj'' la rang de artă.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Scrii pe google movie porno online

| corbulalbrosu a răspuns:

Autosatisfacerea adica masturbarea, reprezinta un mod de a iti induce o starea de euforie, extaz, de stare de fericire deplina prin provocarea orgasmului si obtinerea unei stari de placere, satisfactie greu de descris si inteles de fetele care "infiereaza" aceasta activitate si in mod absolut gresit considera si accepta ca ar fi un pacat "de moarte" asa cum o infiereaza majoritatea preotilor anacronici. rolling on the floor Masturbarea in cazul fetelor poate fi realizata/obtinuta prin mangaierea sanilor, a sfarcurilor, vulvei, concomitent cu masarea clitorisului, realizandu-se asa numita excitare/masturbare externa sau prin introducerea unui deget sau a 2 degete in vagin, adica asa numita "degetica" care se poate practica bineinteles in combinatie cu masarea celorlalte zone erogene. Dupa obtinerea unei anumite experiente, pot fi folosite si anumite obiecte lunguiete, a caror lungime si grosime va fi marita constant dar sa aiba grosimea potrivita ca sa poata fi introduse in vagin prin deschizatura/perforatia existenta in himen fara a deflora himenul. Masturbarea este o activitate benefica organismului prin faptul ca provoaca detensionarea psihica si de asemenea are scopul de a elimina si indeparta stresul sexual cotidian. Succes la masturbare! Si.....multa sanatate!