| iliubesc_8833 a întrebat:

am 14 ani si nu am avut parte de primul sarut si nici de vreun iubit.prietenii si colegii tot imi prezinta noile lor cuceriri.plac pe un baiat cu care sunt prietena foarte buna dar nu ama curajul sa-i spun si sunt sigura ca nu voi fi cu el. voi la ce varsta ati avut primul/a prieten/a.sad

Răspuns Câştigător
| Bibutzu a răspuns:

Buna!love struck

Yo am avut parte de primul iubit. prin cls a5a. deci pe la 10-11 ani! Inainte de ati da niste sfaturi happy care sper sa te ajute. vreau sa stii ca persoanele care nu au avut noroc in dragoste. in copilarie / in adolescenta. au noroc din plin la maturitate! asa ca : capul sus!love struck
Daca vrei sa fii sigura : daca ai sau nu sanse la amikul tau ca iubit il poti lua frumos intr-o zi si sal intrebi : ' Ce parere ai uh despre mine, asa ca fata. nu te gandii ca's amika ta. gandeste-te cas o simpla fata. deci ce crezy despre mine?" Si poate el te va complimenta si atunci il vei intreba daca te-ar putea vedea vreodata ca pe o iubita! si atunci in functie de raspunsul lui tu vei actiona de acum inainte : daca raspunsul e AFIRMATIV vei continua ca in preasma lui sa fii foarte sexy, senzoala sidraguta! sa te imbraci frumos si hot~ sa-i zambesti mereu si sa filtezi cu el cand ai ocazia! sper ca te-au ajutat sfaturile mele!

ITI UREZ MOOOLT SUCCES!love struck

13 răspunsuri:
| Yamatooo a răspuns:

Pai fi atenta.eu am 11 ani si am deja o iubita si am avut parte de primul salut. dar cea mai buna cale este sal intrebi daca e cu cineva si abia apoi intreaba-l daca vrea sa vie cu tine. da nu asa direct.incearca cu o voce mai rusinoasa putin.si zi asa:''tu esti cu cineva" el va zice ''nu de ce?'' iar tu zici: ''vrei sa fii cu mine?''
Mult noroc!winking si apropo...sunt baiat

| blaa a răspuns:

La varsta de 12 ani. iar sarut la 13laughing.
Incearca sa vorbesti cu el, spune'i asa:
"Buna, stiu ca suntem foarte buni prieteni dar vreau sa devenim si mai mult de atat."...
Dar mai intai intreaba-l"de cine iti place."...

Intelegi tu.happyMult succes:*.

| purpleice a răspuns:

Stai linistita nici eu nu am avut pana acum (si eu am tot 14 ani). nu-ti face probleme, cand o sa fie timpul o sa ai si tu, nu te grabi ai destul timp. mie mi s-a spus ca intimidez baietii si le e frica sa vorbeasca cu mine laughing, asta e pana s-o gasi unul mai curajos o sa fiu singura rolling on the floor. nu-ti face griji o sa vina si timpul tau.happy

| blueve a răspuns:

Eu am avut primul prieten la 9 ani si primul sarut la 10

| RaduuuuX3 a răspuns:

Buna.pai eu am 13 ani si am avut prima prietena adevarata la 8 ani si primul sarut pe gura (evident) pe la 8 si crede-ma ca nu e chiar asa de greu...defapt e f placut crede-ma pe cuvant si sa nu fii speriata...ai incredere in tine si totul va fi bine. daca mai vrei sa stam de vorba radu3trex id meu il bagi si vorbim. ok? mult noroc cu baiatul ala. a si sa-ti dau un sfat:astepti ca el sa vina spre tine si cand se apropie suficient inchizi si inumeri de la 10 la 1 si ai sa vezi ce placut o sa fie

| ch0c0latemix a răspuns:

Pai primul prieten l`am avut la 14 anibig grin si sarut la fel...eu zic sa nu-l intrebi tu lasa`l pe el sa faca primul pas, in timp ce tu ii demonstrezi ca il placi dar nu chiar pe fata. el isi va da seama si daca te place si el te va intreba iar daca nu... ei bine o sa apara cineva nu`ti face grijiwinkingbafta:!

| SweetAngelCry a răspuns:

Sa nu fi suparata.Eu mi-am facut primul prieten acum 2 saptamani(am 12 ani) pe care il iubesc dar pana la urma la varsta asta nu se poate numi chiar dragoste.Noi spunem asta dar nu e asa.Vine si randul tau, vei vedea, dar poate tie iti este pregatit ceva special.

| Giulia_4515 a răspuns:

Vaii... nu mai fi aşa stresată că n-ai prieten, câteodată e mai bine fără, crede-mă!
Ţin minte că aşa eram şi eu, de-abia aşteptam să am prieten, să am parte de primul sărut laughing, mă tot stresam.Mnda, aiurea nu?
Eu am prieten de 5 luni. Când am început să fiu cu el aveam 13, dar mai lipsea doar o săpt. să am 14 laughing.
Fi liniştită, toate la timpul lor :*!

| iiMellyx3 a răspuns:

| alessia a răspuns:

La 13 ani parca.(nu demult acum am 14hee hee)ia-ti inima in dinti si spune-i ca il placi. poate in viitorul apropiat cine stie...

| danyelle_5059 a răspuns:

Eu am avut primul prieten la 11 ani bine asta e asa o mica dragoste de copii, era frumos sa stii pe cineva care te iubea la fel de mult cum il iubeai uh si primul sarut tot la 10 ani la ziua mea verisorul meu a venit insotzit de un prieten mai mare avea cam 13 ani laughing) ce vrei eram si noi copii big grin bafta cu baiatul

| one a răspuns:

Eu sunt baiat am aceeasi varsta cu tine si am avut prima prietena la 10 ani happy
love struck

| iliubesc_8833 explică:

Si daca nu vrea sa fie cu mine dupa aia ne stricam si relatia de prietenie si nu vreau. offf numai suport il iubesc atat de multcrying