| Daiana90 a întrebat:

Am 14 ani si pana acum nu am avut niciun prieten.Toate colegele mele au "pretendenti" iar cand sunt in compania lor toate privirile baietilor sunt indreptate asupra lor.Simt si eu nevoia sa fiu cu cineva (mai ales cand ii vad pe ceialalti ca toti au prieten/a si multi de varsta mea si de la mine din clasa). Eu sunt mai moale si din cauza esecurilor, refuzurilor baietilor, succesul celorlalte fete mi-am pierdut increderea in mine.Acum nu mi-o mai pot recupera.Am cautat peste tot despre asta si orice as face tot asa raman, nu am pot schimba.Chiar simt nevoia sa am pe cineva langa mine si de luni intregi(aproape un an) ma chinui sa fiu si eu observata, sa fac sa ma placa si pe mine un baiat dragut dar mereu ei se uita la altele, nimeni nu am vrea pe mine. Odata am si intrebat unu de care mi-a placut si nu a vrut si a doua zi s-a combinat cu o colega de-a mea mai mica cu un an, toata vopsita si mataita.Chiar nu stiu ce sa mai fac.Nu suport singuratateasad. Am si eu nevoie de cinevastraight face

26 răspunsuri:
| bluesky a răspuns:

Incearca sa te linsitesti, faptul ca esti constienta c anul mai ai incredere in tine e un inceput bun. Trebuie sa fii mai cu tupeu, nu exagerat, dar sa ai curaj si initiativa sa fii o fata de gashca. Fa-te observata prin ceva pozitiv, aranjeaza-te la scoala dar nu exagerat, putin rimel un luciu. Hainele sa fie mai sexy sa iti scoata formele in evidenta, pantaloni mulati, tocuri, o bluza cu un decolteu decent. Cand mergi, mergi cu capul sus si cu incredere in tine, imagineaza-te pe un podium ca te prostesti ca esti manechin, ca si cum ai face asta acasa si uita ca esti la scoala si te privesc altii, ca si cum ai fi in casa si te distrezi putin singura dar sa nu exagerezi. Cand treci pe langa vreun baiat mai dragut arunca-i un zambet asa sexy treci pe langa el cu tupeu si zici" ceaubatting eyelashes " asa mai provocator si iti vezi de drum. Sau in clasa cu colegii, mergi si te asezi pe banca(nu in banca) si vorbesti cu el nu conteaza ce, doar asa sa se vada ca esti deschisa.
In concluzie: machiaj, haine si tupeu dar NU exagera

| Daiana90 explică:

Vreau ceva care sa nu implice hainele ca acum chiar daca ale mele nu sunt foarte la moda, nu pot sa ma pun sa imi cumpar un dulap intreg deodata.nimeni nu se pune sa imi ia mie acum inca nu stiu cate bluze la moda, ca mie nu-mi place ce am...

| Boo a răspuns:

Stai linistita ca mai ai timp...ink nu ai imbatranit.
ca sa te faci obesrvata ca ele.ar trebui sa fi ca ele. dar tu nu trebuie sa te schimbi doar pentru asta...
o sa vina un moment cand o sa gasesti pe cineva care sa te aprecieze pentru ceea ce esti si nu ceea ce pari a fi...si sa tina la tine.pentru ca.chiar daca te accepta poate nu te simti asa de fericita.
o sa ai timp de prieteni...si ca sa scapi de singuratate poti avea si un prieten/amic foarte bun cu care sa te intelegi bine.
incearca sa comunici mai mult.

| aiam a răspuns:

îţi dau un sfat: daca vrei sa fie tot normal cu nervii şi sa nu-ţi strici veaţa uita de ei pîna la 23-27 de ani, plyz nuţi fa iluzii proaste, baieţii sunt cel mai spurcat cadou, daca nu-i daruit la timp, îţi sfatui sa te gîndeşti la învaţatura cariera caro4e la viitor.

| justforyou a răspuns:

Scumpo...nu te dezarma asa.Tocmai, baietii si barbatii in general admira femeile care par sigure si puternice, independente, cu multa incredere in ele.Incearca sa fii cat mai aranjata dar cu gust... daca te-as vedea si-as putea da o parere mai exacta ce si cum sa faci sa arati mai placut.Conteaza foarte mult aspectul in societate, un zambet dulce nu strica asa ca foloseste-l, mergi la sala, fa eforturi! o sa fie bine.

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Bunahappy
si eu sunt la fel.am 15 si nu am avut niciodata prieten. dar, parca nu simt nevoia sa am pe nimeni. oricum, nu am timp de prea multe, de cand am inceput scoalastraight face
Daca vrei, da si mie id`u tau sa mai vorbim:d

| Sukaru_Maryus_1992 a răspuns (pentru PuяpℓeMusic):

Buna eu am 15 ani si ma numesc maryus si imi caut prietena

| Sukaru_Maryus_1992 a răspuns (pentru PuяpℓeMusic):

Buna eu am 15 ani si ma numesc maryus si imi caut prietena numarul meu este 0723772235

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu realizezi ca ai abia 14ani? Esti mica inca. Distreaza-te fara baiat.Nu-ti forta norocul.Ve-i avea inca cind sa depinzi de cineva.In ce priveste prietenele tale vopsite, tu sa nu fii ca ele. Sa fii bravo si sa te stimez pe tine, ok? Principalul fii originala si nu imita pe nimeni.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parerea de la un baiat, in primul rand vreau sa-ti zic ca nu esti singura cei mai buni prieteni ai tai sa fie parintii(pentru ca ei iti vor binele chiar daca de multe ori gresesc sunt bine intentionati ). Apoi nu prea ma pricep eu la cum gandesc fetele insa cam de 10 de cand ma uit dupa fete, am realizat ca fetele care au prieteni de la varsta asta, cand cresc mai mari fie devin epuizate(asa gandesc baietii) fie pe la 18-22 de ani se marita sau devin materialiste si para**te nu cred ca vrei sa fi si tu printre ele. E un soc afectiv pentru o fata de varsta ta sa aiba prieten tocmai la varsta asta cand esti plina de vise si, mai ales fiind mai micuta unii baieti vor sa profite de pe tine si apoi sa-ti dea papucii si apoi merg sa profite de pe alte fete. Deci nu te arata ca esti disperata dupa baieti, apoi ca sa ai prieten pe un baiat mai intai fii prietena-amica cu el, sa il cunosti sa vezi ce are in cap, ce il duce capul, asa faceam si eu, si fac dar cu fete, si apoi daca iti place de el si lui de tine, lucrurile evolueaza, si sa stai drept cu spatele ca nici mie numi plac fetele care stau cocosate oricat ar fi de frumoase, apoi nu te da cu farduri ca pe la 25-30 de ani o sa trebuiasca sa-ti schimbi fata ca o sa ai nu riduri ci transee pe fata(am vazut cateva fete asa). si de ce zici ca esti singura ai inger pazitor care te ajuta. Pe mine ma ajutat mult ca am fost la biserica si inca mai ma duc si sunt sigur ca de aceea am avut prietene dragute si destepte chiar daca am asteptat un pic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si u add pe id: alexandru992 sa vb.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt alex, am mai dat un rasp dar nu stiu daca s a inregistrat, n am cont deci teoretik sunt anonimlaughing da add pe id: alexandru992 si o sa ies de sub anonimat, cred ca te pot ajuta...deci, te astept pe la minewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunatongue ai un id de mess!happysmug vb mai bine acolo, si ne cunoastem mai bine!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la 9

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Si eu am la fel 14 ani ...si n'am avut nici un prieten. Si ma gidesc ca problema nu e in aceea ca nu sunt frumoasa [mi'au spus fetele ca eu sunt cea mai frumoasa din clasa si ca cel mai frumos ma imbrak] daca este asa dc n'am nici un prieten? Observ ca ma simpatizeaza niste baieti dar nu sunt atit de sociabila si de aceea totul ramine asa cum este...
nu pot intelege dc totush unele fete tot nu prea sociabile si chiar mai urite au mai multa experientza la acest katitol, dar eu nu, care este problema mea? Dar ma linistesc cu aceea ca imi va veni timpul si mie :]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-mi id tau de mess ca sa pot vedea mai bine despre ce e vb si cred ca am sa pot rezolva problema pe care o ai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aranjeaza. te sa arati foarte bine ca asa sigur te vor observa...
si daca iti place de un baiat te poti imprieteni cu o fata din clasa lui ca sa intri la el in clasa si daca esti aranjata si cu zambetul pe buze, daca te intelegi cu colegii lui sigur te va placea.ai incredere in tine!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna daiana ma numesc ionutz si chiar as vrea sa ne cunoastem daca si tu doreshy sa ne cunoastem acesta este id meu capo2regime sau nr meu de telefon 0762162984 ionut te astept sa ma contactezi daiana. te sarut dulce:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Daiana, imi poti spune Keea, nu-mi spun numele adevarat.Pentru a invinge singuratatea nu trebuie neaparat sa-ti faci un prieten, de fapt fiecare are felul lui de a se apara. Eu am tot 14 ani si sunt singura, de multe ori ma intristam, dar aflasem ca de fapt ma inchideam singura in interior si nu acceptam sa fiu deschisa de nimeni, pai asa, nimeni nu ma cunoaste. Si acum sunt una la scoala (inchisa) si alta acasa (deschisa), dar mai intai trebuie sa cunosti foarte bine persoana de langa tine pentru ai imparti secretele vietii tale si chiar adevarata TU. Nu trebuie sa fii inconjurata de priviri pentru a fi placuta, ci poti fii inconjurata si de mai multi prieteni si devii mult mai placuta decat cele cu fite. Nu te duci la scoala ca sa devii cea ce nu esti, incearca sa te duci si cum esti tu in viata de zi cu zi, daca intelegi ce spun, Baietii ce se uita doar dupa frumusete si corp sunt fraieri, dar cei ce se uita si in interior deja primesc respect. Si ce daca aia e vopsita?, e treaba ei cum vrea sa arate, iar pe tine nu trebuie sa te deranjeze asta...ca sunt sigura ca si pe ea ar deranja-o daca te-ar vedea si mai si decat ea. Fericirea se grea de gasit dar merita toata viata sa o cauti. Nu o forta si nici nu o distruge. Lasa ca ceilalti sa te placa asa cum esti nu pentru falsa ce nu esti, scuze daca nu a fost de ajutor...SUCCES! daca mai ai nevoie de intrebari, id-ul meu este :balonas_202

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am eu ia id meu vreau sa fim prieteni gabynumberone52

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vbhghgkklk

ukilkl

eu
'juyioyuil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inteleg si eu sunt in aceeasi situatie am o colega in clasa de 11 care si aceia de a 9-a se dau la ea, dar de fapt e urata ca dracu`, e grasa, are note proaste si din astea! si chestia e ca nimeni nu se uita la mine sunt frumoasa si am note bune cele mai bune din clasa(apropo, sunt intr-a 5-a)de aceea, parerea mea este ca va veni ziua aceea in care acel baiat va observa adevarata ta calitate! Fi tu insati, ca vei fi cea mai tare, draguto! Iti urez succeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeees!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa vina si timpul tau stai linistita si nu fii superficiala cheia succesului fii tu insasii!

| ionika_2544 a răspuns:

hey ma numesc ana si vreau zatzi zic ca si eu am trecut prin acest lucru si la jcoala am cunoscut o fata pe nume catalina suntem cele mai bine prietene crede-ma sper ca te va ajuta

| cookieblueeyes a răspuns:

Buna daiana ai un id de mess!?smug sa vb!:*

| Sukaru_Maryus_1992 a răspuns:

Buna vrei sa ne cun mai bine?