| gina09 a întrebat:

BUNAhappy
am 14 ani si pr meu 16 el de curand mi-a propus ceva sa facem dragoste (nu sex)saruturi pe corp, atingeri si altele. ne exceitam mult cand suntem impreuna neam gaseit unul altuia punctul sensibil.il iubesc foarte mult si cred ca si el pe mine love struck sincer nu stiu ce sa fac intr-un fel as vrea dar pe de alta pare nu (mi frica sa afle prieteni sau parinti si sa se aude barfe, dar mi-e frica si.pentru ca e prima oara deci ce sa fac? >fundax si nu va bateti joc. MULTUMESC! anticipat

8 răspunsuri:
| HaDeS_9190 a răspuns:

Din atingeri mangaieli ajungeti la alte nebuneli laughing

| dedexxx a răspuns:

Si eu sunt cam in acceiasi situatie si nu pre as vrea deoarece, uneri baieti mai mari cer lucrul asta de l noi pentru ca suntem mai mici si cred ca suntem mai usor de convins...eu nu prea as fi de acord...ti-am dat un sfat acum u vezi cf

| Shugareala a răspuns:

Daca chiar ti la el si crezi ca merita, vorbeste cu el deschis, si spune-i ca ceea ce se intampla sa ramana intre voi doi, sa nu mai spuna nimanui happy

| Catalion a răspuns:

Crezi ca si el te iubieste pe tine? Adica nu esti sigura? Nu este bine din punct de vedere medical si psihologic sa-ti incepi viata sexuala la varsta de 14 ani. Ce s-au schimbat vremurile astea. Eu la 14 ani nici nu stiam ce inseamna sexul si ma preocupa joaca in spatele blocului si in parcuri.

| ciupyx a răspuns:

Mai asteapta! happy

| ThePinkPanther a răspuns:

Eu zic ca daca te iubeste o sa astepte si pana faci 15 ani. Pana atunci poti sa te gandesti la asta si sa te intrebi daca esti sau nu pregatita sa faci pasul asta. Parerea mea este ca esti cam mica pentru lucruri din astea. Zic si eu tu oricum faci cum crezi

| sfermo_2773 a răspuns:

Nu stiu daca tu crezi ca si el te iubeste.intai il pui sa promita ca nu spune la nimeni si aveti grija si in ce locuri va jucati sa nu va vada nimeni.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Discuta intai cu parintii tai. Esti extrem de mica, vei avea risc imens de cancer de col uterin, va trebui sa te duci foarte des la ginecolog (la maxim 6 luni, incepand din prima luna de la inceperea vietii sexuale). La varsta ta, trebuie sa fii insotita de un parinte (conform legii), plus ca toate consultatiile si investigatiile vor fi destul de scumpe si ma indoiesc ca ai banii daca nu ti-i dau parintii.
In plus, ginecologul va anunta si procuratura (la varsta ta nu ai discernamant si orice act sexual cu tine e considerat viuol). Procurorii vor face ancheta. daca amandoi parintii tai dau declaratie scrisa ca stiu, ca sunt de acord si isi asuma raspunderea legala, totul va fi ok. Daca nu, prietenul tau va fi anchetat, judecat si condamnat pentru viol (un tanar in aceeasi situatie efectueaza acum o pedeapsa de 7 zni in penitenciarul de minori si tineret de la Craiova si inteleg ca suporta foarte greu regimul de detentie).