| Roxxx_7427 a întrebat:

Buna am 14 ani si prietenul meu 17 suntem de 5 luni impreuna si eu as cam vrea sa ne despartim deoarece mai mereu ne certam, mereu suntem suparati unul pe celalalt, este prea gelos. Noi doi am vrea o relatie serioasa si chiar ne gandeam la viitor impreuna dar asa nu se poate ( el prea gelos, certuri multe, suparari ) am vb cu el despre asta si i-am zis ca nu imi place sa fie asa de gelos si a zis ca atunci o sa taca din gura ca nu va mai zice nimic si chestii de genu...Cum as putea sa ma despart de el? Adica na nu stiu tin la el dar m-am indepartat destul de mult... Ce sa fac? Multumesc Anticipat TPU! :*

Dau FUNDA normal! >:*big grin

Răspuns Câştigător
| PisoiMic a răspuns:

Cel mai bine este sa aveti o discutie pe aceasta tema, dar prima data gandeste-te bine ce vrei cu adevarat sa nu-ti para rau mai tarziu ca de obicei facem greseala sa pretuim dupa ce pierdem. Incearca sa-l faci sa inteleaga ca nu are de ce sa fie gelos, nu-i da motive de gelozie. Atunci cand incepe cearta mai lasa si tu putin de la tine si el putin. Doar comunicand poti rezolva problema :*

5 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Buna! daca chiar iti doresti asta,fa-o,dar eu zic sa te mai gandesti.poate o sa regreti si atunci cand o sa-l pierzi o sa-ti dai seama ce ai pierdut.daca vrei sa te desparti de el, spune-i ca nu mai merge relatia dintre voi si ca ar fi mai bine sa va despartiti. daca tine la tine va suferi oricum, deci spune-i direct. sper ca te-am ajutat:*

| Onn3 a răspuns:

Mai bine vorbeste cu el si dati o snasa relatiei voastre.Lasa si tu de la tine,mai spune-i sa mai lase si el.O sa vezi totul o sa mearga. Insa nu te lasa descurajata si eu am avut aceeasi problema cu iubitul meu dar acum ca a inteles ca il iubesc, a dobandit si incredere in mine si acum e totul ok, dar increderea se dobandeste in timp.Nu va despartiti ca sa regretati, mai intai discutati si luati impreuna o decizie.

| Criiistinutsa a răspuns:

Gandeste-te ca daca te desparti de el o sa-ti vina foarte greu dupa. 5 luni nu-s ca 3 zile sau 5 zile.
Eu zic sa nu te desparti, sa-i explici lui ca nu mai poti asa, sa nu mai vorbesti cu alti baieti pe care ar putea fii gelos, si eu cred ca el chiar te iubeste, pentru ca e gelos. Gandeste-te ca daca n-ar fi fost ar fi insemnat ca nu simte mare lucru...
Mai bine vorbesti cu el! Succes!

| bebelusasweet a răspuns:

Daca te-ai indepartat de el din aceasta cauza spune-i...sunt in aceeasi problema doar ca eu am hotarat sa ii spun maine totul.Cred ca este cel mai bine sa ii spui ca nu mai merge aceasta relatie si mai bine puneti punct decat sa nu fiti fericiti. sper ca te-am ajutat:*

| Roxxx_7427 explică:

Toate raspunsurile imi sunt de mare ajutor si va multumesc sincer din suflet ca ati avut timp sa imi raspundeti la aceasta intrebare.voi da o sansa pentru ca bine a spus cine a spus ca pretuim dupa ce pierdem ...si voi continua relatia si voi vb cu el deschis despre toate lucrurile! Va multumesc inca o data pentru raspunsurile voastre si pentru ca vi-ati facut timp pentru mine!