| Oana_9216 a întrebat:

BUNA, am 14 ani si sunt in clasa a 9 a vreau sa stiu la ce varsta va-ti inceput stiti voi viata s? :p

Răspuns Câştigător
| Balmung a răspuns:

Buna Oana. Eu sincer inca nu am inceputo. Adica trebuie sa gasesti partenerul potrivit. Nu iti recomand din mai multe motive: 1. pentru a ramane casta si a-i te dedica sotului trup si suflet
2. iti protejezi sanatatea
3. te feresti de o sarcina nedorita
Poti alege intre a o incepe sau nu, dar iti asumi o foarte mare raspundere de care trebuie sa fie constienta. So good luck!

9 răspunsuri:
| RzVi a răspuns:

Pai u tiai inceput viata s? in ziua de astazi cam toti mai ales fetele isi incep viata s in jurul varstei de 14, 15 ani.deci nu e asa de naspa.eu ca baiat inca nu mi-am inceput viata s.

| Jony123 a răspuns:

| Miki_9341 a răspuns:

Eu am 17 ani, si viata sexuala nu am inceput-o inca.Nu cred ca este o rusine nii daca ai inceput-o nici daca nu.Asta se intampla cand tu esti pregatita si cand il iubesti pe baiatul cu care esti

| Deeutza_7588 a răspuns:

Buna mai! Nu cred ca asta este important, la ce varsta ne-am inceput noi acea viata...tu sa o incepi cand te simti u pregatitatongue

| alexandru_4652 a răspuns:

Eu mi-am inceput la 15 ani... in vacanta dintre a 8a spre a 9a. sincer eu te sfatuiesc ca fata sa tio incepi pe la 16-17 adica nu mai devreme deoarece vei fi considerata panarama happy parerea meawinking sper ca am putut fi de folos

| BlueBird a răspuns:

Cum adica esti a 9-a la 14 ani thinking Te-au dat mai devreme? Si cei cu JB la tine in avatar?laughing. HUUUUUU!

| Lword a răspuns:

Daca vrei sa afli pe la cat e normal sa o incepi. Ei bine, pararea mea este ca e ok atunci cand esti sigura ca vrei sa faci acestlucru o data ce o vei face te vei schimba mintal mai repede decat alte fete, insa nu e prea indicat sa o faci deoarece corpul tau s-ar putea sa nu fie pregatit pentru acest lucru. Eu sincer mi-am incepu viata sexuala la 13, insa regret asta. tipu cu care am facut-o nu astiut exact ce sa faca si cum. deci gandeste-te bine. Bafta!

| CoquineNoire a răspuns:

Mi-am inceput viata cand m-a nascut mama.

| Kydutsa a răspuns:

La 14big grin