| anonim_4396 a întrebat:

am 14 ani si sunt la aceeasi scoala cu o fata (trec intr-a 8-a) iar ea e mai mica cu un an decat mine. Eram indragostit de ea, dar mi-am dat seama ca ea nici macar nu ma observa. apoi sentimentele mele s-au racit, a urmat alta fata, asa ca o tratam ca pe "alta fata" (mentionez ca am vb cam urat cu ea, iar ea e fff orgolioasa ). pana vara asta in care ne strangeam cu toti seara la scara ca de obicei, dar sia facut si e apartia (nu prea iesea). si am inceput sa ma indragostesc iar de ea. e ff frumoasa. dar ma gandesc ca nu ar vrea sa fie cu mine mai ales ca am vb cam urat cu ea iar prietenei ei ii place de mine. am inceput sa-mi schimb total comportamentul fata de ea, i-am spus ca nu-mi place de prietena ei, si comportamentul ei s-a schimbat dar mai mult ca buni amici, mai am vreo sansa?

4 răspunsuri:
| buburuzAndreea a răspuns:

Ea nu stia la inceput ca erai indragostit de ea, nu? Deci daca ai vorbit urat cu ea nu e asa o tragedie. Normal ca nu e chiar o bila alba, dar ce a fost nu e chiar asa de important. Important e cum te vei purta de acum in colo.

Ai facut foarte bine ca ai clarificat situatia si i-ai spus ca nu-ti place de prietena ei. Nu inteleg de ce spui ca ea nu vrea sa fie cu tine. A spus ea asta? Cred ca daca veti continua asa, ca amici la inceput, mai o vorba la scara, poate o conduci si acasa. smug Vezi si tu, incet-incet prietenia se poate transforma, poate o inviti la un suc, o mai chemi la o plimbare asa, din senin. Ai grija sa nu mai dai cu bata-n balta si sa nu mai vorbesti urat cu ea sau sa o grabesti daca ea nu e pregatita pentru o relatie.

Eu nu cred ca esti mic. 14 ani e o varsta ok pentru o relatie mai inocenta.

| :*:*Dya:*:* a răspuns:

Asculta sfatul lui dede ca are dreptatewinking

| micky a răspuns:

Incearca sa te apropii de ea si daca tot "nu te observa" nu mai insista big grin. nu se merita sa te tii dupa o fata care nici macar nu'ti da atentiewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Șanse ai să mergi în continuare la școală, iubirea poate aștepta.
Ești mic pentru asta.
Pa, pa.