| anonim_4396 a întrebat:

am 14 ani si vb cu un baiat de 15 ani...nu stiu daca este dragoste adevarata... dar nu se intampla nimic intre noi si nici nu se va intampla prea curand...doar vb, ne sarutam...si atat. punct... dar cat de cat tine la mine...ne-am certat de mai multe ori...si tot el venea la mine sa ne impakam...credeti ca fac ceva rau?

Răspuns Câştigător
eileen
| eileen a răspuns:

Nu faci nimic rau, e normal sa te certi, si eu ma cert cu iubitul si am 25 de ani, o vei face si la 50, deci fii pe pace.
Cat despre dragoste adevarata...asta o vei vedea in timp.

22 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

La 14 ani gandeste-te ca ai o viata inainte si o multime de oameni pe care o sa ii cunosti. Nu cred ca e dragoste!

| yadora a răspuns:

Scumpete, adolescenta se mananca pe paine, dar nu uita ca esti prea mica ca sa-ti dai seama de ceea ce vrei. Singurul meu sfat este sa nu ai dai motive neintemeiate de cearta si sa ajungeti la un compromis, fiindca asa cum ai spus tot el face pasul si se intoarce la tine. Nu iti bate joc de sentimentele cuiva care intr-adevar "te iubeste" fiindca intr-o buna zi roata se va intoarce si vei gasi persoana de care tu vei fi indragostita lulea si sa-si bata joc de ceea ce simti pentru el. Fa in asa fel sa cazi tot in picioare dar fara prea multa" galagie".

Janina
| Janina a răspuns:

Cat despre partea cu raul, ce ai putea sa faci rau? Asa fac toti tinerii...se impaca se despart, asta e frumusetea varstei happy

| psiholoaga a răspuns:

Eu cred ca nu faci nimic rau. Mai ales in adolescenta, in relatii, oamenii tatoneaza, descopera, exploreaza, e normal sa mai iasa scantei, mai ales cand inca nu stii ce vrei si totul e o activitate de descoperire. O sa ai parte mai incolo si de relatii calme. Pentru yadora: Ce inseamna 'adolescenta se mananca pe paine'? Chiar nu inteleg expresia.

| jani a răspuns:

Mai fetita mai...la 14 ani...dragoste...pai si lumea la 30... ce face...nu crezi ca te cam grabesti... daca incepi asa de mica cu dragostea...ai sa albesti repede...lasa dragostea si vezi ce faci cu scoala

| malecsia a răspuns:

Asta cu scoala... cam perimata! raised eyebrows
Eu cred ca se poate sa si inveti si sa ai si prieteni/amici. Jani, tu ai stat numai in casa cu ochii in carti?!?
Experienta de viata se "invata" sau ar trebui in acelasi timp cu educatia culturala. Ca altfel, dupa ce terminam cei 20 de ani de scoala... iesim niste inadaptati social.

| cotzobel a răspuns:

La 14 ani nu cred ca esti in masura sa vb despre dragoste adevarata...s.au maturizat asa de mult tinerii in ziua de azi...eu la 14 ani ma gandeam cum sa scap de stresul capacitatii, unde sa dau mai departe ca sa am un viitor etc.
acum sa iti rasp si tie:in orice relatie exista certuri si logic ca dupa cearta vine si impacarea ca doar asa e frumos.incercati sa nu va mai certati sa lasati de la voi, sa ii iei in calcul si dorintele luihappy

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu nu cred ca e nimic rau in asta.big grin daca va fi dragoste adevarata iti vei da singura seama.big grinhappy sa ai grija ce faci!

| Ella_6365 a răspuns:

Si eu am 14 ani, aproape 15 si sincer poate fi dragoste la varsta asta. nu zic k mie mi s-a intamplat, dar unei prietene de-ale mele da. la 13 ani si-a facut un prieten. acum are 21 si tot cu el e. deci orice este posibil, iar cei care zic ca s-ar putea sa nu fie dragoste pentru ca esti prea mik, nu-i asculta. dragostea apare la orice varsta si trebuie sa lupti de fiecare data. data viitoare incearca tu sa mergi la el sa va impacatiwinking

| violetadobra a răspuns:

Nu faci nimic rau

| the_rapper a răspuns:

14 ani... dragoste adevarata... ne certam... ne impacam... Nu cred ca la 14 ani simti dragoste adevarata... si ma rog... ai chef de baieti, acum cu tezele astea unice? ITI DAU UN SFAT: FA-TI UN PRIETEN LA LICEU.CAND SCAPI DE STRESUL ASTA PT. ADMITERE. OK? :d

| Blonda:X a răspuns:

...hey! e posibil deny orice in looomea asta...asa k...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"doar vb, ne sarutam...si atat" din asta eu inteleg ca nu prea comunicati, sincer eu cred ca nici tu si nici el nu sunteti destul de maturi pentru a avea o relatie de dragoste adevarata nu pot sa spun ca la 14 ani nu exista dragoste. poate exista dar nu dragostea aia, stii iubesti cu adevarat omul cu care vrei sa-ti petreci restul vietii sau poate nici atunci, am citit si comentarile de mai jos si sincer nu cred ca cei care au zis ca la 14 ani nu exita "dragoste adevarata" nu au avut un prieten\prietena cand aveau 14 ani.

| d33a_9154 a răspuns:

NU. da ce sa fie rau in asta fiecare se cearta cu cineva laughing...si eu am avut un pr cu care ma certam mereu si faza e ca eu trebuia sa imi cer scuze ca sa ne impacam ...asa ca eu cred ca tine la tine deodata ce vine la tine si iti zice sa va impacati... te are in sufletul lui :X... poate sa mai intampla asa cateodata s a mai aveti voi mofturi sau cine stie el sa-ti zic ceva care ar putea sa te jicneaca da cu siguranta tine la tine... te are in sufletul lui. ...asa ca fi fata desteapta spuine-i tot... daca ai nelamuriri in privinta lui fi fata despteapta ai grija cf:X:X... popici multi de tot :X...:***:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU..da ce sa fie rau in asta fiecare se cearta cu cineva laughing....si eu am avut un pr cu care ma certam mereu si faza e ca eu trebuia sa imi cer scuze ca sa ne impacam ....asa ca eu cred ca tine la tine deodata ce vine la tine si iti zice sa va impacati ....te are in sufletul lui :X....poate sa mai intampla asa cateodata s a mai aveti voi mofturi sau cine stie el sa'ti zik ceva care ar putea sa te jicneaca da cu siguranta tine la tine ....te are in sufletul lui.....asa ca fi fata desteapta spuine-i tot ....daca ai nelamuriri in privinta lui fi fata despteapta ai grija cf:X:X.....popici multi de tot :X...:***:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer am o problema de genu tausi eu am 14 ani si ies cu o fata de14 ani, la fel ca mnsi in ultima vreme ma cert cu ea si cred ca nu ii pasa daca puteti sa ne ati sfaturi la amandoi, si mie si acestei fetite

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 14-15 ani nu cred ca e dragoste, eu zic ca e mai mult o joaca, e ceva ce ai vazut si ai vrea sa incerci, e un lucru nou.parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am 14 ani si am trecut prin multe ipostaze ca si tine dar nu-i nimic rau in asta doar sa fyy cuminte si sa nu pui botu la varajelile lui ai rabdare pana la 18 ani si fal sa moara dupa tine nu-i arata ca il iubesty at de mult fyy dura cu ei cu asa meryta te pupbig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred c faci ceva rau odata ce te iubeste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cati ani are
?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Şi eu am prieten. Mai vorbim, ne mai vedem ne mai sărutăm... numai că am un viitor in faţă şi nu l-aş vinde pe dragoste. Oricum, nu te speria că este sau nu dragoste adevărată pentru că bărbaţi vei găsi toată viaţa oriunde ai merge. Axează-te mai mult pe învăţat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da
faci