| AndraKK a întrebat:

Am 14 ani, sunt fata si imibplace de un baiat de la mine din clasa.Sunt in clasa a 8a si mi-anplacut de el de mica din a 2a a 3a.Nu știu daca el ma place.Acum, in clasa a8a, a inceput a fi mai amabil mai glumet si mai dragastos fata de mine.Intr-o zi eram la scoala in ora.Profa avea treaba asa ca ne-a lasat sa facem ce vrem.M-am dus la masa unde erau mai multi colegi(acoli se afla si el).S-a ridicat si mi-a impins scaunul pentru a ma aseza.Mereu sa uita la mine.Zambeste, glumeste.Ma ia in brate (zica el ca din gluma).Eu simt ca si el ma place. Vreau parea voastra ce ziceti.Multumesc anticipat. + sfaturi pentru a fi impreuna a iesi afara cu el.

Răspuns Câştigător
| DanielaViio a răspuns:

Buna. Din opinia mea reiese ca te placebatting eyelashes Chiar e dragut ce ai enumerat tu. Eu daca as fi in locul tau i-as spune ca il plac happy apoi as afla daca e reciproc. Sau poate asteapta el un moment sa iti spuna asta laughing Cat despre iesirile te sfatuiesc sa astepti vacanta. Vine examenul laughing Si eu sunt in aceeasi situatie ca tine, din pacate happy

5 răspunsuri:
| Andrada0025 a răspuns:

Daca el a zis ca te imbratiseaza din gluma, atunci asa este. Nu are rost sa-ti faci iluzii. Este pur si simplu politicos. Dar nu este exclus sa te placa, cel mai bine ar fi sa-i spui ca-l placi.

| Immortal69 a răspuns:

Nu strica daca incerci, incearca sa vorbesti mai mult cu el, gaseste subiecte interesante pe care sa le povestiti si-ti vei da seama daca te place sau nu, dupa poti sa-i zici si tu ce simti pentru el, nu se intampla nimic daca faci asta.

| Theo24 a răspuns:

Te place, cand vei avea ocazia l-ai putea intreba ca sa fii 100% sigura.In primele zile ati putea merge unul la altul acasa sau sa mergeti intr-un parc si sa vorbiti, apoi pe parcurs o sa vedeti voi, ce o sa mai faceti (va imbratisati, pupati, etc)winking

| AndraKK explică:

Imi este rusine sa ii zic ca imi place de el.Nu stiu cum sa interactionez. laughing

| NikTP a răspuns:

Da-ti foc...