| Roxandra17 a întrebat:

Am 15 ani iar iubitul meu 17. E un baiat super, cel mai calumea dintre fostii mei si am incredere maxima in el. Desi a spus ca el e dispus sa ma astepte sa mai cresc, ma bate gandul sa ma culc cu el si cred ca as fi pregatita. Oricum ne iubim foarte mult si sunt convinsa ca totul ar iesi perfect. Totusi intr-un fel consider ca sunt mica, dar rar o sa mai gasesc un baiat la fel ca el, nu stiu, vreo parere? daca am incredere si il iubesc ar fi ok sa ma culc cu el?:*

Răspuns Câştigător
| grab a răspuns:

"O sa ti se lase sanii, o sa se inmoaie, o sa te latesti in bazin."
WOW! mai stii d-astea?
Ce zici tu acolo se intampla dupa ce scoti ceva din pi**a adica nu bebe, nu cand bagi ceva adica un penis.

In alta ordine de idei, draga minora cu prieten minor, e nepotrivit PSIHIC sa faci asta acum, mai asteapta macar un an.
Dragostea e frumoasa, asa e, dar s-ar putea sa nu intelegi mare lucru din sexul asta si sa fii prea copila ca sa ti-l poti aminti mai tarziu cu placere.
Nu crapi daca va mai "jucati" un timp.
O sa vina de la sine vremea cand nu o sa mai deschizi forumul sa ne intrebi pe noi daca o faci sau nu. O sa ti-o bagi singura EXACT cand o sa fie momentul potrivit!
Stima!

15 răspunsuri:
| plasticsmile a răspuns:

Nu este cazul sa faci pasul asta acum ca poate mai tarziu sa-l regreti. Daca te iubeste poate sa stea cu tine si asa, sa mai astepte ca nu sta relatia voastra in sex acum

| LissLiss a răspuns:

Hei, tu ai spus ca rar o sa mai gasesti un baiat la fel ca el, scumpo, daca vei pierde acest baiat pentru faptul ca nu te-ai culcat cu el atunci te asigur ca vei gasi unul mult mai bun pentru tine, ca sa spun asa. "alesul" tau. Consider ca ar trebui ca relatia voastra sa fie foarte stabila ca sa mergi pana acolo ( daca nu cumva vrei sa ajungi acolo cu o groaza de tipi). Si crede-ma, doar iubirea nu e indeajuns. Ai grija de tine si nu te lasa calcata in picioare de niciun baiat, nu as vrea sa se bucure niciunul pentru faptul ca a reusit sa profite de tine! Good Luck:*

| AnnnaMarrria a răspuns:

Deci.
Esti mica mai pentru asta. Organele tale nu sunt dezvoltate. La fel si tu.
Doamne si profita, ai un baiat super langa tine, nu te grabeste.te asteapta, adica e constient pentru sanatatea ta, asta e foarte bine.Nu ai de ce s ate grabesti, mai ai timp. Gandeste-te asa. Tu vreis a iti strici corpul de la 15 ani? Cand nici nu te-ai dezvoltat complet?
O sa ti se lase sanii,o sa se inmoaie,o sa te latesti in bazin. Adica,o sa te schimbi. Serios, nu ai de ce sa te grabesti si sa regreti apoi.
Dar, daca ai maxima incredere in el, poti sa o faci, si daca ti se pare tie ca esti dezvoltata!

| grab a răspuns (pentru AnnnaMarrria):

"O sa ti se lase sanii, o sa se inmoaie, o sa te latesti in bazin."
WOW! mai stii d-astea?
Ce zici tu acolo se intampla dupa ce scoti ceva din pi**a adica nu bebe, nu cand bagi ceva adica un penis.

In alta ordine de idei, draga minora cu prieten minor, e nepotrivit PSIHIC sa faci asta acum, mai asteapta macar un an.
Dragostea e frumoasa, asa e, dar s-ar putea sa nu intelegi mare lucru din sexul asta si sa fii prea copila ca sa ti-l poti aminti mai tarziu cu placere.
Nu crapi daca va mai "jucati" un timp.
O sa vina de la sine vremea cand nu o sa mai deschizi forumul sa ne intrebi pe noi daca o faci sau nu. O sa ti-o bagi singura EXACT cand o sa fie momentul potrivit!
Stima!

| ww2Totenkopf a răspuns:

Ti-as recomanda sa astepti pana faci 17-18 ani, nu esti pregatita nici fizic si nici psihic.

| BLeur a răspuns:

Bună.

Sunt lucruri serioase astea, dacă tu CHIAR crezi că este băiatul potrivit nu văd de ce nu ai face-o. Nu te opreşte nimeni, eşti mică, dar alţii o fac mai devreme ca tine. Ţine minte, PROTECŢIE. Nu te risca să o faci fără sunt riscuri foarte mari şi nu cred că vrei avort/copil/pierdere de sarcină la vârsta de 15 ani.

Id-ul meu; flash_katalin. Dacă mai ai nevoie de ceva, add.

| grab a răspuns (pentru BLeur):

"Sunt lucruri serioase astea"
+
"eşti mică, dar alţii o fac mai devreme ca tine"

Bravo ma, daca verisoara ei o face la 12 ani, gata, poate sa o faca si ea ca doar masa critica este stabilita.

| val31989 a răspuns:

Te sfatui sa mai astepti vreo 2-3 ani.Pe la 17-18, ar fi mai normal+ca el ti-a zis ca te asteapta, ca esti inca micuta.
Deci, nu fa o greseala..mai tarziu vei regreta.

| 7639781254 a răspuns:

Daca esti 100% sigura ca esti pregatita, poti s-o faci fara nicio grija. Va sfatuiesc sa va protejati daca nu vreti ca niste momente deosebite sa se transforme intr-un bebe. Bafta! :*

| LanaSpectrum a răspuns:

Ai 15 ani si deja fosti? Si p-asta il iubesti si te iubeste? Pai, daca tot crezi asta, cred ca o sa te astepte. Zic eu...

| OlariuRox a răspuns:

E normal e baiat nu poate sa suporte mult, daca nu-i dai tu cauta la alta si il pierzi.da esti mica, dar cand te-ai pus intr-o relatie cu el trebuia sa te gandesti ca se va ajunge la asta.

| Nebunatyca69 a răspuns:

NU TE GRABIIIIIIIIIIIIIIIIIIII! nu face o prostie sa regreti dupa aia. ESTI MICAAAA! traieste-ti copilaria frate, nu ai zis cat ai cu el impreuna, dcaa aveti sub 6 luni, inseamna ca doar asta vrea de la tine, UN BAIAT CARE TE IUBESTE, NU ITI ZICE MEREU " CULCA-TE CU MINE, HAI S-O FACEM", Un baiat bun, ar astepta asta. happy. Nu ar zice mereu happy. Te-ar astepta luni intregi pana cand ai fi tu pregatita, dar e cam dus sincer, el e cat de cat mare, tu esti mica, isi va bate joc de tine. Daca tu crezi ca te iubeste. treaba ta, sa nu regreti mai tarziu, cum au facut-o altele.

| MtfkRebekah a răspuns:

Intr-adevar esti destul de micuta, dar daca spui ca ai incredere in el, ca esti pregatita si ca va iubiti. atunci decizia ramane la mana ta. Dar ai grija ce faci. Bafta si sper sa fi luat decizia corecta.happy

| Mimilus a răspuns:

E devreme, dar daca simnti ca el e acela atunci fauo.Dar mai gandeste-te pentru ca inapoi nu vei putea da. ai grija de tine si protejativa. bafta!

| xSil a răspuns:

De cati ani sunteti impreuna?laughing
Voi toti credeti ca asta e o joaca si ca nu e nimic serios..eh mai ganditi-va putin..Si in + la 15 ani nu cred ca esti sigur pe cine iubesti in afara de mama, tata, bunica, bunicu, sora/fratele, pisica/cainele(sau orice alt animal).
Te'ai gandit vreodata ca poate asta e scopul? sa iti spuna ca te asteapta si de fapt ar vrea sa profite de tine sau sa'si bata joc..crezi ca el nu s-a gandit ca tu imediat vei face legatura cu sexu'? Si wtf?! Eu la 15 ani imi vedeam de scoala nicidecum nu ma gandeam la sex...si ce daca e asa special?! Crezi ca nu mai exista altii ca el? Sa fim seriosi! Si in plus ai o viata intreaga pentru sex..Stiu ca e in trend sa nu mai fi virgin, dar la ce folos? asta nu e o chestie cu care sa te lauzi.Si in plus esti 100% sigura ca te iubeste asa mult? Ma rog. Sper ca nu ai sa faci vreo prostie si o sa te gandesti la asta. Good luck! happy

| nuimimaipasacezicaltii a răspuns:

Daca tu simti ca esti pregatita. DA!