| anonim_4396 a întrebat:

Buna am 15 ani sh sunt cu un baiat pe care il iubesc f mult. a inceput s imi zice sa facem dragoste pentru ca ma doreste si nu poate sa se abtina cand este langa mine si eu simt acelasi lucru il ddoresc dar cred ca sunt prea mica...sh mi-e frica sa nu afle parinti mei pentru ca mama mea acum cateva luni mi-a spus sa fiu cuminte pentru ca sunt mica pentru asta ce sa fac?
mi-e frica sa nu il pierd daca ma voi culca cu el pentru ca noi ne cam certam mai mereu imi spun prietenele ca mai umbla cu fete imi spune ca ma iubeste dar mi-e frica sa nu ma amageasca doar ca sa ma culc cu el. ce sa faq?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Discuta intai serios cu parintii tai. La varsta ta poti face sex numai cu acordul lor (de preferat scris). Gandeste-te ca va trebui in prima luna sa te duci la ginecolog. Legea in Roamania este dubioasa, la varsta ta este obligatoriu sa te insoteasca un parinte la ginecolog. IN plus, precizezaza ca nu ai discernamant la varsta asta si ca daca parintii nu isi asuma raspunderea (amandoi, declaratii scrise, la procuratura), partanerul tau poate ajunge in inchisoare.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

@Elena,cum poti sa zici ca erai virgina la 27 de ani daca el te-a penetrat si specifici clar ca te-ai culcat cu el!? Oricat de mica a fost penetrarea, tu nu mai erai virgina la 15 ani!

@gabitza, ai grija! Multi sunt profitori!
Asteapta!

| AndaWest a răspuns:

Mai bine fii cuminte cum ti-a recamandat mami tau, ca o sa dai de belele.lasa ca iubitu tau nu moare fara, nu am auzit inca cazuri de moarte prin abstinenta

| unnimeni a răspuns:

Esti prea mica si nu esti dezvoltata suficient.
Nu cred ca iti doresti asta cu adevarat ci doar esti curioasa.
Puteti sa faceti altceva pentru a avea parte de placere, nu neaparat sex: mangaieri, jocuri.
Ai face o mare prostie daca ti-ai incepe viata sexuala de pe acum.

| Elena_8633 a răspuns:

M-am prins!

| Maryna_1397 a răspuns:

El te iubeste dar nici chiar atat de multa sa vrea sa se culce cu tine.El vrea saa se culce cu tine dintr-o chestie egoista.

| DeeDee_1845 a răspuns:

Ai 15 ani...Si tu chiar vrei sa faci asta? Adica,nu ma intelege gresit,dar ai spus ca vrea sa faceti ''dragoste''. Asta n'ar trebui sa se intample cu cineva pe care chiar il/o iubesti? Nu confunda dragostea cu o simpla relatie,pentru. ca si tu ai spus ca va certati''cam''mereu si,e clar ca daca prietenele tale ti'au spus ca mai umbla si cu alte fete, inseamna ca le'ai intrebat pentru ca erai suspicioasa. Daca tipul asta te face sa-ti pierzi increderea in el, de ce vrei sa-ti pierzi virginitatea tot cu el? Oare merita? Nu prea cred.Ca el sunt multi, dar tie iti trebuie ceva specialwinking. Funditaa?batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti prea mica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te iubeste cu adevarat, nu o sa renunte la tine pentru ca nu vreti sa faceti dragoste, eu cred ca este mai mult pe interes, deci te sfatuiesc sa nu faci acest pas.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai lasa-l nu esti tu acum pregatita de asa ceva mai stai pana la 18 ani

| alex_5578 a răspuns:

Ma gabytza adevarul este ca esti prea mica pentru asa ceva, si o fata isi pierde valoarea dupa ce se culca cu un baiat adica baiatu o vede diferit dupa.acum conteaza si ce relatie ai tu cu el.dar eu zic ca mai bine stai linistita

| gabifast a răspuns:

Esti prea mica! S-a prostit lumea big grin Nu mai gasesti o fata virgina la 18-19 ani. Gabitza daca tu iti incepi viata sexuala la 15 ani la 22 ce mai faci? Cand ai sa-l gasesti pe fat frumos u esti "saturata".