| anndellinna a întrebat:

Am 15 ani si am un prieten tot de 15 ani.Ne-am despartit de 2 ori... isr acum el mi-a cerut sa facem sex... ce spuneti sa accept?
big grin

Răspuns Câştigător
| gagica a răspuns:

Nu

22 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai asteapta macar vreo doi ani si jumatate, pana cand inceperea vietii sexuale nu va mai reprezenta un pericol asa de mare pentru tine (legat de cancerul de col). Daca relatia este adevarata, te va astepta fara probleme.

| monyk a răspuns:

Buna, heyy nu te grabi...intr-o relatie trebuie sa existe iubire, incredere, comunicare, exista toate astea in relatia ta? In plus gandeste-te ca sunteti mici amandoi, la 15 ani e cam devreme pentru sex. E alegerea ta dar sa stii ca trebuie sa te gandesti bine; sa nu iti para rau mai tarziu.
Nu cred ca are rost sa o faci de pe acum ca ai timp ...trebuie sa stii ce implica inceperea vietii sexuale.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prietenia voastră este cu urcușuri și coborâșuri.
Dragostea fizică vine cu trecerea timpului și relația este una echilibrată.
Sexul se face pe bani și se plătește înainte de actul în sine.
Tu ce vrei de la el: sexul sau dragostea sufletească contopită cu cea fizică?
Gândește problema la rece, te culci cu el și te poate lăsa baltă!
Pa, pa.

| Silvia a răspuns:

Nu...Esti prea mica la 15 ani si nici nu cred ca merita sa faci cu el pasul asta din moment ce v-ati despartit de doua ori pana acum. Sfatul meu e sa nu faci.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Draga mea in primul rand sunteti de ceva timp impreuna? stii ca tine la tine? daca vrea doar sa se culce cu tine si dupa iti da papucii?
Ai grija ca dupa sa nu regreti

| Ixchel a răspuns:

Bineinteles ca nu -.-

| Ángel_8890 a răspuns:

Mda eu te-as sfatui sa mai astepti, deoarece vei reusi sa o faci. El este un baiat care probabil asta si vrea de la tine voi acum la virsta aceasta inca nu coenstentizati ce faceti. Daca v-ati si despartit de doua ori acesta este un indiciu el daca "te-ar iubi "eu cred ca tear astepta cind vei fi decisa atuncia. Dar el daca este atit de insistent ...mda tu intelegi este prea de vreme ca sa aveti o relatie ...vezi si tu

| MidnightLady a răspuns:

Daca vrei urgent si a treia despartire (mai mult ca sigur si ultima), accepta.

| Doa'Do a răspuns:

Sincera sa fiu, daca nu esti pregatita, nu o face pentru ca vrea el! Daca si tu, din proprie initiativa, vrei asta... nimeni nu iti poate zice ce e bine sa faci! Normal, mai bine nu ai accepta.Esti destul de mica si vei putea avea probleme.

| Alex >D a răspuns:

Schimba avatarul si... tu poti gandi singura la 15 ani? Vai de noi.

| TheMihutz a răspuns:

Esti praf, vrei sa vezi cum ti se da la buci prin oglinda?

| piticot_2039 a răspuns:

Buna...asta depinde de tine daca accepti sau nu. dar eu sunt de parere ca nu in primul rand esti mica si el la fel o fata trebuie sa-si inceapa viata sexuala cu un baiat mai mare si cu experienta eu cred ca baiatul la 15ani nu are experienta pentru asta. dar tu in final faci ce te indeamna inima dar inainte de asta gandeste-te bine e f important dupa aia sa nu cumva sa-ti para rau.bafta

| Ana-Maria94 a răspuns:

Eu zic ca nu, adica poate ca il nici nu tine la tine asa ucm crezit tu si poate sta cu tine pana accepti sa faci sex si apoi te lasa. Daca ai incredere in el si esti sgura ca nu se foloseste poate, dar nicic atunci aveti doar 15 ani, el este baiat si nu sufera daca nu mai e virgin, dar tu ai de suferit.

| DiAnA95_5642 a răspuns:

Mi se pare ca esti cam mica pentru asta... bun poate el are 15 ani, dar totusi e baiat.Si inca ceva: tu nu crezi ca s-a impacat cu tine doar ca sa o faca cu tine? parerea mea

| angel_5676 a răspuns:

Tu gandesti vreun pic? Daca gandesti iti vei da singura raspunsulwinking

| onur a răspuns:

DA DUTE! mai fetita, nu prea gandesti... Sorry ca zic asta dar tu NE intreb pe noi ce sa faci tu cu viata ta sexuala? Daca il iubesti si te simti pregatita si stii ca poate te va iubii si dupa ce faceti pasul asta atunci ai putea sa accepti dar daca crezi ca nu esti pregatita ca nu te'ai descurca cu problemele care ar Putea aparea in caz ca se intampla ceva rau.atunci las'o balta mai asteapta cativa ANI! Ms

| anndellinna explică:

Faza e ca el nu mai e virgin si nha...

| visatoare a răspuns:

Nu fa asta, pentru ca mai tarziu poate vei regreta.Esti inca mica, mai asteapta ca nu ai nimic de pierdut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu iti dai seama ca el de asta probabil s-a desp de 2 ori de tine si ca doar pentru asta s-ar impaca? Daca nu te deranjeaza sa fii folosita, atunci fa`o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici gand.nu merita, esti prea tanara, macar asteapta pana la 17-18 anihappy

| danna_5306 a răspuns:

Nu merita! el pentru asta vrea sa va impacati ca daca i`ai zice ca nu vrei te`ar lasa. Si prietena mea a trecut prin ceva de genu, nu a acceptat si ala a lasat`o pentru una care era dispusa sa faca sex cu el.

| alex_8223 a răspuns:

Fa'o ma ca oricum in viitor o sa ii schimbi.ca nu e bine sa ramai la unu. te plictisesti. FA'Owinking. e ce mai misto dupa ce faci sex. te simti cel mai bine. dar sa avti grija de voi""sa va protejati""