| alinaurs a întrebat:

am 15 ani si imi place de un baiat de 18 ani. vorbeam pe mess, la telefon, mesaje si toate alea. acum cateva zile, a venit vorba de noi. si a zis ca ma place, si i-am spus si eu ca il plac. si mi-a zis ca vrea sa fie cu mine, dar are un dubiu, acela fiind o fata cu 2 ani mai mare decat mine. si am facut prostia sa il pun sa aleaga. si mi-a spus ca il doare foarte tare, dar o va alege pe cealalata tipa, sa fie cu ea. si nu am mai vorbit, ce sa fac?! eram foarte buni prieteni, si imi e dor de el. am rugat o prietena comuna sa il intrebe ce crede despre mine, si a zis ca nu vrea sa vorbeasca despre asta, ca a focut o mare greseala. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Adriana_Alexandra_1994 a răspuns:

Eu am trecut exact prin ce treci si tu, m-am simtit fara rost apoi, dar crede-ma mi-am dat seama ca nu merita sa suferi dupa un baiat care te-a facut sa suferi si chiar daca nu te cunosc, iti dau un sfat prieteneste : baiatul ala are 18 ani, are alte inclinatii spre altele daca ma intelegi si tu ai 15 ani si o viata inainte.Sunt multi baieti care vor sa iti puna capac in zilele noastre. Deci asculta-ma : eu zic ca tu sa vorbesti cu el si sa lamuresti pas cu pas tot ce se intampla intre voi. Socializarea va face sa va dezvoltati capacitatea de a simti ceva unul pentru celalalt, este o senzatie de atasare care se petrece in scurt timp.Nu stiu cum sa iti explic mai exact dar trebuie sa ai atitudine daca vrei sa obtii ce vrei! :* Succes happy!

6 răspunsuri:
| Annim a răspuns:

Poate pentru voi este ceva normal sa va intilniti cu un baiat cu 3 - 4 ani mai mare dar crede-ma pentru noi nu-i la fel. Nu ne indragostim usor de fete mai mici (desigur sint exceptii dar nu cred ca el este o exceptie). Si cum n-ar fi simtim o oarecare rusine lumea ne influenteaza nu ne plac vorbele aiurea de genul : ha ha se intilneste cu una cu 3 ani mai mica. [poate la fel e si cazul lui] De unde poti sti ca nu a avut relatie serioasa cu fosta poate inca o mai iubeste happy. pur si simplu asteapta, si doar atit in asa caz nu ai alegere.

| adrykiba a răspuns:

Dupa ce o termina cu aia o sa incerce iar cu tine...asa is unii cand nu stiu ce vor

| frikk a răspuns:

Nu poti face nimic din moment ce el a aleso pe cealaltawinkingsucces

| Minnye10 a răspuns:

Daca a ales-o pe ea problema lui! nu stie ce a pierdut! Nu te merita sincer si noi fetele nu ar trebui sa plangem dupa nimeni. Si foarte urat din partea lui sa spuna ca a facut o mare greseala. Incearca sa treci peste acele momente frumoase, au trecut si mai ales nu au fost adevarate. Gaseste pe alt cineva stiu ca dragostea nu se vindeca asa repede sad. Dar daca te vede ca plangi pentru el crede-ma ca nu se va schimba nimic tot cu ea va ramane. Si imi bine ca ai ales, stii de ce? ca te puneai tu cu el si te afcea sa suferi ca daca o iubea pe ea e clar ca te va insela odata si odat.
PA

| Minnye10 a răspuns (pentru Minnye10):

Scz pentru greseli m-am grabit si mi-a stat gandul in alta parte sad
SCUZE.

| alinaurs explică:

Nu vreau sa par disperata.