| Andruu_6391 a întrebat:

Am 15 ani si inca nu m`am sarutat.Am prieten de o saptamana iar cand ne-am intalnit prima data mi-a zis sa ne sarutam si eu tot l`am evitat pana si-a dat seama. Iam promis ca la urmatoarea intalnire o sa ne sarutam... dar mi-e fricasad. Ce sa fac. dati-mi si mie un sfat.cryingCum se saruta.straight faceMultumesc.

Răspuns Câştigător
| вяυηєтα a răspuns:

Ioi, ce shoada esti:* Poi, nu e deloc mare lucru, dar trebuie' sa-ti zic ceva: mai bine nu fa planuri, ca te vei gandi tot acolo si va iesi nasol sau nici nu iti vei da seama ce s-a intamplat. Ghideaza-te dupa el, vei stii ce sa faci. Iti vei da seama daca vrea sa te sarute cu limba sau doar sa-ti dea un "pupic" cum ar veni. Stai linistita draga mea, nu ai cum sa dai greswinking Bafta:*

17 răspunsuri:
| maiaaa ;x a răspuns:

Nu se poate sa primesti un sfat pentru cum se saruta. Nu e nimica complicat sau asa. Lasa-te purtata de sentimente, vei stii ce sa faci la momentul potrivit. Nu are de ce sa iti fie frica.tongue

| WhO iS tHaT a răspuns:

Simplu, te lasi "purtata de val", tu trebuie doar sa deschizi gura; d si te iei dupa el.Nu se poate explica cum este un sarut, un baiat saruta intr-un fel iar altul in alt fel.

Baftahappy.

| Demo8k a răspuns:

Iti apropii buzele tale de ale lui si banuiesc ca el stie sa sarute, deci nu va fi o problema pentru tine. Te lasi dusa pe val. adica o sa vezi cam ce face el si faci si uhappy

| Karina_2903 a răspuns:

Paii depinde ai 2 solutii si anume:
1- te lasi pe mana lui si faci ce simti
2- depinde ce fel de sarut poti sa-ti "lipesti" buzele de a lui sau daca vrei un French Kiss trebuie sa-ti deschizi gura si sa "te joci" un pic cu limbutza la el in gura... sper ca te-am ajutat. Relaxeaza`te o sa treaca repede... fundita?batting eyelashes

| Nikol_9025 a răspuns:

Primul sarut pare emotionant
nu te gandi doar cum sa saruti mai bine ci doar fa-o pentru ca totul va veni de la sine. Nu trebuie sa iti fie frica...nu ai de cewinking

| TąNyą a răspuns:

Lasă-te purtată de val.
Fă ce face el

Şii prinde tupeu' că nu te mănâncă!

FantaSZy.

| IooMar a răspuns:

Nu se poate explica cum se saruta, dar e simplu iti zic eu tu trebuie sa te lasa doar lasata de val si o sa vezi ca o sa iti placa mai ales daca il placi pe acel baiatwinking

| Ririru a răspuns:

Hello.hee hee.

Uite ce e, stai linistita, vine de la sine.
Si sa stii ca nu conteaza ca e primul sarut, poti gresi MEREU.

De exemplu eu desi am avut primul sarut demult, cu actualul prieten am gresit, de la emotii.Cand a vrut el French eu de la emotii am tras capul.Si a doua oara a fost totul perfect.

Tine`ti`va in brate, de mana. Si lasa`l pe el sa te sarute, daca nu o face el, saruta`l pe buze simplu, daca vrea French va baga el limbuta si trebuie doar sa o misti pe langa a lui.

Stai linistita, o sa vina de la sine, o sa reusesti.Nu conteaza daca gresesti prima oara, daca te iubeste va intelege.

Mult noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa lasi dupa el!

| DmnProfesoara a răspuns:

Deci esti ff norocoasa ca baiatu` vrea de d la tine doar un sarut. Cele mai multe cazuri dup` net erau cu fethe care le obliga iubitii sa fac sex daca` nu se desparteau. E ff frumos ca el nu incearca sa te forteze sa faci ceva ce nu vrei...insa nu crezi ca un baiat special ca el, merita macar un sarut.Shi oricum e simplu sa te saruti, lasa`te p mana lui (de fapt pe gura luilaughing ). noroc, si sper sa`mi spui cum a fost sarutul:*:*

| Bubu a răspuns:

Nu. ti trebuie o scoala pentru asta stai linistita.Totul vine de la sine big grin

| Rebecca a răspuns:

M bucur ca mai exista si fete ca tine. Stiu unele care de la 15 ani fac sex, sarutul fiind ca un salut. E foarte simplu. Te lasi purtata de val, si nu il mai eviti pe prietenul tau\

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 15 ani ti-e frica sa saruti un baiat?! Pai eu la varsta ta ma jucam cu "chestia" si o ametzeam de numa numa. Si tu te temi de sarutat. vai ce a ajuns lumea in zilele astea. Rusine! Sa iti dau un sfat prietenesc? baga-i limba in gura!

| BonnyBon a răspuns:

happy Si eu am 15 ani\dancing...si am fost in situatia ta.happy...Imi era asa frika.si evitam sa ma intalnesc cu el.pana cand. m-a dus pana in fata casei mele si ma sarutat.prima data normal si apoi s-a uitat la mine.si ma sarutat.cu limbutza:X.sincer.nici nu mi-am dat seama. ce facstraight face. nu glumesc.:X:X

Seara.ma gandeam la primul meu sarutbatting eyelashes...:X:X

| crazygirlyo a răspuns:

Lasa-te pur si simplu purtata de val. dar ai grjia fa asta cu o persoana care chiar o iubesti! pentru ca primul sarut e cel mai special dintre toata si nu o sa il uiti niciodata daca il faci cu cineva de care esti indragostita love struck. pupiici :*.

| Andruu_6391 explică:

Bai.love struck.ms pentru sfaturi:*. mi-au fost de ajutor>big grin

| Lola Landers_8821 a răspuns:

Fataaa

laughingouteai sa ma intrebi p mine pers am trecut prin asta:*treia sa imi zici p mesrolling on the floornebuno:*:*:*acum nu my are rost sa zic aiakirolling on the floorda noh:*stiu ca a iesit binelove struck