| Denissa123456 a întrebat:

am 15 ani si sunt la liceu in clasa a 9-a, am cunoscut acum ceva timp un baiat care e in clasa a 12-a, si imi place foarte mult de el si mi-a dat impresia ca suntem împreuna, adică de la prima " întâlnire " a venit sa ma ia din fata casei si a vorbit si cu mama si mi-a dat multe alte motive sa cred ca si el vrea la fel ca mine, ceva serios, dar tot timpul cand il întrebam despre chestia asta imi spunea ca încă nu stie ce vrea, si problema care ma pune pe gânduri este ca el nu vrea sa spunem la nimeni ca suntem împreuna si nu vrea nici sa ne afișăm la școala; prietenii mei mi-au spus ca el sta cu mine doar pentru a ma avea in pat, dar nu prea cred ca este adevarat pentru ca am facut-o cu el de mai multe ori si in prezenta mea se comporta foarte frumos si romantic, si daca chiar era asa, dupa ce reușea sa ma bage in pat, ma gândesc ca s-ar fi despărțit de mine, dar suntem " împreuna " cam de vreo 2-3 saptamâni... Nu stiu ce sa fac. Sper sa ma ajutați, multumesc!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La 15 ani ești deja femeie, interesant!
Păi dacă nu te scoate în lume, doar sexul îl interesează!
Pa, pa.

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Super! Sunteti de 2-3 saptamani si deja "ai facut-o cu el de mai multe ori".Nu ai impresia ca te-ai cam grabit? Asa vei face cu toti baietii care vor aparea in viata ta? Te vei oferi pe tava din prima?

1. E posibil ca prietenii lui sa aiba dreptate. Daca nu ti-a dat papucii dupa ce te-ai culcat cu el, nu inseamna neaparat ca este mort dupa tine, ca vrea ceva de durata, ca nu a vrut sa-si bata joc de tine sau ca stie ce vrea. Poate doar te foloseste. Poate arati bine si se simte bine d.p.d.v sexual.

2. E posibil ca prietenii lui sa se insele. E posibil ca lor sa le fi spus una si el chiar sa tina la tine de aici si faptul ca nu ti-a dat papucii.

Cel mai bine vorbesti cu el sau astepti sa treaca o perioada de timp sa-ti dai seama ce are de gand. Nu mai ai nimic de pierdut pentru ca deja a obtinut ce a vrut.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Esti atat de naiva laughing

| NameHarris a răspuns:

Ii este rusine cu tine simpluwinking

| TipaS a răspuns:

Stai. Adică el nu te-a întrebat dacă vrei să fiți împreună? Probabil a venit de la sine însuși...
Oricum poate că el nu vrea să se afle pentru că încă nu e sigur de ceea ce simte și poate vrea o relație de durată.
Cum ai spus și tu dacă ar sta cu tine doar pentru sex te-ar fi lăsat de mult.
Baftă!

| ZMR97 a răspuns:

Fetițo, ești chiar mai naivă decât credeai că ești.
Cum să te bage în pat din primele 2 săptămâni, și + că nu vrea să se afiseze cu tine în public denotă faptul că te folosește doar pentru nevoile lui.
Good Job, și ține-o tot așa!