| girlonfire425 a întrebat:

Am 15 ani sunt in clasa a 9a.Acum cateva zile am cunoscut un baiat din liceu din clasa a 11a(17 ani).De atunci vorbim in fiecare zi pe facebook, skype si la telefon.Ne intelegem foarte bine, mie imi place de el.Cum sa ii arat asta fara sa par disperata?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uf, lasa lucrurile sa se aseze singurele, poate pare ca il cunosti, dar te poti si insela. Continuati sa vorbiti, fii atenta la gesturile lui, mai astepta-ti sa treaca timpul, nu strica ce este frumos... Stiu ca ceva te impinge sa-i arati ca iti place de el, dar e mai mare nu stii chiar asa multe despre el, lasa-l pe el sa faca primul pas.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nici nu trebuie si nici nu ai cum, fara a-ti ascunde disperarea. Baiatul este destul de mare ca, in caz ca te place, sa-ti arate acest lucru.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Poarta-te normal, dar ai grija si de papusi, adica sa stii ce sa le spui copiilor tai ce-ai facut in copilaria ta

| Danysan a răspuns:

Incearca sa nu il faci sa se sature de tine.Sa pari Interesanta si sa il atragi sa stea mai tot Timpu cu tine.Chiar si in Viata de Cupluri Bine Sudate fata devine deranjanta daca incepe cu controlu la Sange sau cu gura pe Capu Baiatului mereu.Fi detasata si lasa-l pe el sa te caute. Incearca sa il atragi dar nu Presandul ci Atragandu-l.

| SebastianCMT a răspuns:

Sa fii tu insuti, sa nu exagerezi in al cauta ii dai un mesaj de dimineata cand te trezesti, si cam atat in rest il lasi pe el sa te intrebe ce faci, si inainte de culcare ii spui noapte buna. :* Pentru ca asa v-a intelege el... FUNDA?

| ღTootydeCoolღ a răspuns:

In ziua de azi, nu prea iti vine tie ca fata sa ii spui la un baiat ca il placi, de obicei ei rad de tine. Ma rog... ca sa eviti asta, vorbeste cu o prietena dea ta, sau cu cineva sa ii spune ca tie iti place de el, astfel in cat sa para ca ar fi spus-o din greseala, apoi el va fi curios si pana la urma te va intreba daca este adevarat big grin aici intervii tu foarte relaxata si ii spui in spirit de gluma ceva de genul " da ma da, si ce? " iar apoi el v-a sti ce sa faca, daca te place se implica si face niste pasi.
Asta ar fi cea mai simpla chestiehee hee
Succes. Fundaa? happy

| MariaMra123 a răspuns:

Daca ti-a dat semne ca si lui i-ar place de tine, poti sa-i spui ca vrei sa vorbesti ceva cu el si cand va veti intalni ii vei intreba daca el are ceva de gand cu tine deoarece tu nu sti ce mai simti.