| bratudenisa a întrebat:

am 16 ani si as dori sa mi se raspunda la o intrebare. Pe data de 28 iulie am facut dragoste cu prietenul meu, a fost protejat, pe data de 3 august cum eram obisnuita mi. a venit ciclul, dar luna aceasta intarzie, mi-a intarziat deja 7 zile, sunt putin cam disperata, de ce imi intarzie?, va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| r0xanyka0 a răspuns:

Pai daca ai facut'o protejat nu ai dc sa iti faci griji.dar in luna august daca ai facut-o neprotejat e posibil sa fii insarcinata.dar oricum eu cred ca e doar o dereglare a menstruatiei nu ar trebui sa iti faci griji pentru ca asa se mai intampla la majoritatea fetelor. Mie nu mi-a venit 2 luni si nu am patit nimic. sper ca ti'am fost de ajutor >:d

9 răspunsuri:
| MâţaD a răspuns:

Daca a fost protejat, nu ar trebui sa existe probleme...asteapta si vei vedea. Daca tot nu iti vine, fa un test de sarcina...

| alexa6808 a răspuns:

Este prima data?

| Piticooo0oot a răspuns:

Esti gravidaaaaaaaaahappy... Poate s-a rupt prezervativu'

| Merry24 a răspuns:

Daca a fost protejat o sa-ti vina.e o dereglare hormonala

| Dark178 a răspuns:

Http://www.sexsidragoste.ro este revista online care iti ofera gratuit toate informatiile utile pentru o viata sexuala sanatoasa, acoperind intreaga arie de interes a persoanelor interesate despre viata sexuala precum si sanatatea sexuala in cuplu. Afla de la noi totul despre sex la orice ora din zi si din noapte si spune-ti parerea sau pur si simplu raspunde altor utilizatori, iar daca e nevoie cere sfatul unui specialist in legatura cu o problema care te framanta sau la care nu ai reusit inca sa descoperi o rezolvare. Acum ai acces la informatii despre viata sexuala si cuplu foarte usor, tot ceea ce trebuie sa faci este sa ne vizitezi regulat, iar noi ne vom da silinta sa iti prezentam cele mai importante probleme explicate intr-o maniera cat mai familiara.

| ccriss a răspuns:

E normal pentru ca at cand faci dragoste primele dati ai dereglari hormonale ...am prietena la care eu intarzita si 2 luni si nu era insarcinata darr pentru linistea ta fa-ti un test de sarcina :X primesc fundita?:X

Răspuns utilizator avertizat
| SERIALS a răspuns:

Numai sa nu fii gravida

| bratudenisa explică:

Va multumesc frumos pentru raspunsurihappy, mi.a venit vineri. sper sa nu mai fie nicio problemahappy