| veronika_5142 a întrebat:

Buna am 16 ani si ma intilnesc cu un baiat mai mare decit mine.Ne iubim foarte mult si as dori sa am reletii cu el dar nu stiu daca e normal la asa virsta sa ai relatii.Va rog frumos spuneti-mi ce sa fac?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și băiatul câți ani are?
Dacă te iubește și te respectă, te așteaptă cel puțin până la majorat (18 ani) dar până atunci s-ar putea ca tu să-ți schimbi gândirea și iubirea fizică să fie pe ultimul loc în relația ta că alte lucruri au prioritate, și dragostea fizică trebuie să vină de la sine nu cerută.
O dată în viață ești virgină și dacă faci pasul ai mare grijă să nu-ți pierzi busola.
Ai grijă de tine!
Pa, pa.

| ShowTim3 a răspuns:

Faci ce simti si ce vrei, dar tine cont ca doar odata este pentru prima data.Ai grija ca el sa fie persoana potrivita si speciala, ca de nu o sa regreti ca nu ai facut chestia aia pentru prima data cu altcineva! In ziua de azi e mai mult decat normal... adultilor li se pare anormal pentru ca ei au facut asta la varste de peste 20 de ani si dupa ce s-au casatori uneori (e o prostie lol ). Succes, faci ce vrei dar tine minte, doar odata este pentru prima data!

| sebykes a răspuns:

Va iubiti foarte mult si nu aveti o relatie sau vreti sa faceti sex? Asta vrei sa zici tu prin relatie? Pentru ca nu imi dau seama cum doi oameni se iubesc foarte mult fara a fi impreuna. Cati ani are baiatul? Cat timp nu va bateti joc unu de altu e numa bine sa ai o relatie dar decat sa va bateti joc unu de altu sau pentru a sta doar din interesc, mai bine nu.

| Baby_2365 a răspuns:

Depinde la ce fel de relatie vrei sa ai. Daca vrei puteti sa fiti impreuna deocamdata si sa va cunosteti mai bine si peurma sa vedeti daca vreti sa faceti si altceva.Insa daca te referi la avea o relatie sexuala inainte trebuie sa te gandesti daca este persoana potrivita si daca esti u pregatita si te simti bine cu el.In legatura cu faptul ca este mai mare si eu am fost impreuna cu un baiat mai mare decat mine cand eram mai mica decat tine si m-am simtit foarte bine dar asta depinde mult si de el.Numai u sti cu adevarat daca esti pregatita de acest pas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde de care relatii vrei sa ai... daca t referi la cele sexuale, sa stii ca in ziua de azi a devenit ceva normal sa-ti incepi viata sexuala de la 16-17 ani.
Acum depinde si de caracterul fiecaruia, mie personal mi se pare normalhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Aici nu este vorba de normalitate, pentru ca normalitatea se reflecta in personalitatea ta.
Eu iti sugerez sa ai rabdare si sa te gandesti bine pentru ca este un pas foarte important.Omul cu care tu ai decis sa iti incepi viata sexuala trebuie sa fie cel mai important om din viata ta. Daca tu te simti pregatita fizic si psihic sa faci asta, atunci ce te opreste?
Dar fiindca ai pus intrebarea aici eu cred ca inca ai dubii si pana nu te lamuresti cu ce vrei tu de fapt, eu cred ca ar fi bine sa nu faci nimic iar el daca te iubeste te va astepta si intelege.
Bye!

| veronika_5142 explică:

Mersi pentru sfaturi.O sa iau in vedere tot ce mi-ati spus! Mersi

| veronika_5142 explică:

Legiuitoarea baiatul are 23 ani, si cred ca va astepta pentru ca ne iubim foarte mult. Daca nu asa mi-a fost soarta. Mersi pentru ajutor