| NeverBeAlone a întrebat:

am 16 ani si sunt cu un baiat de 4 luni, el are 19 ani. la inceputul relatie ne intelegeam fffffoarte bine. de cateva zile insa parca ceva s`a schimbat. e mai rece.mai distant fata de mine. Nust ce sa fac. Ajutati`ma va rog. Nu stiu cum sa ii spun...sau ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,sunt mai multe posibilitati:fie are pe alta, fie trecve printr-o perioada mai proasta sau are ceva pe suflet.Cred ca ar trebui sa discuti cu el, intreaba-l ce are, ce l-a facut sa se schimbe asa si spune-i ca esti alaturi de el si ca il iubesti.Fiecare trece prin perioade de acest gen,dar se poate sa fie si alte cauze; poate l-a deranjat ceva la comportamentul tau,sau are si el stres la servici,scoala sau in familia lui poate se intampla ceva.
Cel mai bine e sa comunici cu el,spune-i ce ai pe suflet,roaga-l sa fie sincer cu tine; intreaba-l de ce e asa distanta fata de altadata, de ce e rece cu tine, cred ca totul are o solutie si o cauza.
Bafta!

4 răspunsuri:
| madalyna a răspuns:

Vorbeste cu el si intreaba-l ce se intampla cu voi spune-i ca acum parca nu mai este relatia voastra ca la inceput. Vorbiti deschis si hotarati daca o sa mai fiti impreuna in continuare.

| Nokia31 a răspuns:

Are pe alta.

| c3r3b3l a răspuns:

Deci in general din cate am vazut la baieti sunt gelosi si ai grija daca te-a vazut cumva cu alt baiat sau cu fratele / varul/ruda si nu stie se poate sa te lase. Incearca sa vorbesti cu el dar vezi sa vorbesti calm si sa-i zici verde in fata ce te nelinisteste ai grija cand iti da raspunsul sa te priveasca in ochi e mai greu sa minta asa

| Roxy_8424 a răspuns:

Poate a gasit pe altcineva