| Rebeca97 a întrebat:

Buna am 16 ani si vreau sa stiu ce se poate intampla daca plec de acasa impreuna cu iubitu meu? daca ma vor cauta parinti cu politia ce se intampla pateste ceva el?

Răspuns Câştigător
| MeePinkGirl a răspuns:

De ce nu astepti sa faci 18 ani?! Bineinteles ca ii poti crea probleme. ai auzit si tu de pedofilie? sfatul meu este daca voi chiar va iubiti, luati-va inima in dinti si discutati impreuna cu parintii vostri! Sa nu faci vreo prostie de care sa-ti para rau mai tarziu!

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca el are peste 18 ani poate intra la relatii cu minorii.Asta depinde si de parintii tai. Daca fac plangere la politie.Mai gandeste-te.Din ce traiti?

| Rebeca97 explică (pentru darrio2007):

El are 20 de ani, si vreau sa plec de aici, vreau sa plec la matusa lui la Bucuresti, m-am saturat sa stau aici cu parinti, poate intra la puscarie sau ce?

| Rebeca97 explică (pentru darrio2007):

Pentru catva timp si dupa sa ne mutam amandoi!

| darrio2007 a răspuns (pentru Rebeca97):

Daca aveti surse de venit, adica sa nu stati la mila altuia nu ar fi problema decat ca tu esti minora.Acum ti s-au aprins calcaile dupa el dar cand va veti lovi de greutatile vietii nu vei mai gandi ca acum.Sunt sigur ca nu vei lua sfatul meu in considerare.Este o realitate de care unii ca voi isi dau seama mai tarziu si chiar prea tarziu. Oricum, va doresc fericire si succes in viata.Cea pe care vreti sa o alegeti.Pa.

| Danysan a răspuns:

Categoric o sa aiba probleme daca ai tai fac reclamatie.Nu esti inca majora ca sa decizi ce vrei tu! Mai asteapta vreo 2 ani si apoi poti sa pleci cu el de mana chiar de fata cu ei ca nu au ce sa iti mai faca.Tu crezi ca Viata e asa de roz? Vezi ca nu se traieste numai din iubire, incearca sa vezi si partea lucrurilor mai naspa.Sa stii tu ca matuse-ta o sa te tina in puf sau daca la inceput o sa fie oki cu timpu o sa se sature de tine. Poate mai are si ea copii sau prb, crezi ca are chef sa te tina pe tine pe bani si mancare ca ai vrut tu si ai avut chef sa fugi de acasa.Inteleg daca ai niste parintii nebuni care te persecuta sau sunt aiuruti, dar asa de ce sa fugi? Sau nu poti sa faci sex libera? Vezi ca Viata nu e chiar asa de roz! Plus ca esti tu sigura de baiatu ala ca o sa poata sa duca o relatie, care acum practic o sa se transforme intr-o asa zisa casatorie? Analizea-za ceea ce ti-am scris si apoi lasa Hormonii in pace ca nu e oki sa te iei dupa ei.Ai grija ca nu e de joaca!

| Rebeca97 explică (pentru Danysan):

Nu e vorba de sex, sau alte chesti e treaba k nu mai pot sta cu ei, in fiecare zi panarama injuraturi se mai iese sa imi iau si bataie, imi interzic cam tot.as vrea sa fac orice sa nu mai stau cu ei au devenit in ultimu timp prea exagerati sad

| Danysan a răspuns (pentru Rebeca97):

Orice parinte isi vrea Binele copilului lor -trebuie sa aiba ei un motiv de se poarta asa.

| MeePinkGirl a răspuns (pentru Rebeca97):

Daca situatia este chiar asa cum spui tu, incearca sa discuti cu alt adult din familia ta! Nu lua decizii pripite!

| varcolaccc a răspuns:

Nu mai răspundeti la intrebari din astea din 2 motive. Astia rad de voi cand pub întrebările ori Sunt retardati si nu isi dau seama ce întreabă laughing

| Miky1 a răspuns:

3intrebari:cati ani are iubitul, de cand va cunoasteti, cu ce se ocupa(din ce stii). Dupa care, vin raspunsurile; nu de la copii ca tine

| Rebeca97 explică (pentru Miky1):

Are 20 de ani, munceste si il cunosc de 4 ani, sunt cu el de 3 ani jumate

| Miky1 a răspuns (pentru Rebeca97):

Merge.Dupa 16 ani, legal, te poti casatori

| Copiliţă a răspuns:

- Bun bun, plecati plecati, dar : Di nce o sa tarieti? Daca mai apare un copil? -_- Daca apare o alta femei care sa se bage intre voi? Daca el o sa te ia ca pe o aventura sau sa-si bata joc de tine. Nu-mi spune ca-l cunosti mai bine ca min e, e baiat! Un iubit cu caree te muti va avea pretentia sa-i speli sa-i calci, sa-i faci mancare, sa-i faci cefea de dimineata pe cand acasa mama ta te lasa sa dormi pana la 9-10 si te mai scuteste de unele lucruri, dar el nu cred ca te va scutii. Gandeste-te bine inainte sa alegi :3.

| Rebeca97 explică:

Deci poate intra la puscarie, am citit pe net k daca ampeste 16 ani politia ma va intreba cu cine vreau sa raman si daca m-a luat cu forta? e adevarat