| anonim_4396 a întrebat:

Bună, am 17 ani și, de cam 3 săptămâni mă doare foarte rău când urinez, mama a zis că ar trebui să mergem la ginecologie, dar îmi este frică pentru că nu vreau să afle că nu mai sunt virgină, dacă ar afla asta ar face urât rău, dar îmi este frică să mai stau si așa pentru că mă doare din ce in ce mai rău

Ce ar trebui să fac? Ce va face doctorul îi va spune totul mamei? Dacă ii zic doctorului că încă sunt virgină mai poate să își dea seama că am mințit

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod absolut sigur/cert, niciun medic ginecolog sanatos la cap, cu judecata logica si rationala, adica o persoana cu totul responsabila, niciodata NU se va pronunta in privinta virginitatii. Chiar si daca himenul ''pasaricii'' tale este doar lezata sau rupta de tot, fiind DEFLORATA, medicul NU se pronunta asupra acelui aspect. NU o va face findca este stiut faptul ca VIRGINITATEA este perceputa si/sau inteleasa in mod foarte diferit si din acest motiv niciun medic nu se hazardeaza sa ofere un raspuns, fiindca poate fi complet gresit. Starea de virginitatea NU poate fi vazuta cu ochii si nici NU poate fi atinsa ori pipaita in mod real asa cum de intampla in cazul DEFLORARII, reiese ca in mod sigur nicio persoana responsabila asa cum este orice medic ginecolog, nu se pronunte asupra modului in care s-a rupt himenului si ce a provocat DEFLORAREA ''pasaricii'' tale. De asemenea niciodata nicio alta persoana cu exceptia asistentei, NU poate sa intre in sala in care este efectuata consultatia ginecologica. De regula medicul ginecolog NU prezinta/explica pacientei constatarea la care a ajuns in prezenta unei alte persoane de fata, nici chiar a asistentei in cazul in cate pacienta ii solicita acest lucru. Orice fata care are varsta de 16 ani impliniti (sau chiar si doar 15+), se poate prezenta la cabinetul ginecologic pentru a fi consultata. In astfel de cazuri majoritatea medicilor ginecologi accepta sa efectueze consultarea fara ca tanara sa fie insotita de o persoana majora. Pentru a inlatura orice suspiciune spune-i medicului ca obisnuiesti sa te masturbezi frecvent intravaginal. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca doctorul poate sa isi dea seama daca nu mai esti virgina.
Poti incepe prin a merge la medicul de familie si a face niste analize la urina. Poate fi o simpla infectie care nu necesita consult ginecologic.

| mihai69 a răspuns:

Poți foarte bine să mergi și singură la medic.
Specialitatea nu e ginecologie, că nu te doare când faci sex! Mergi la urologie, acolo e pentru infecții urinare cum ai tu!

| CodrutElian1990 a răspuns:

Mergi la medicul de familie care iti va da trimitere la urologie. Dar... in Romanica s-ar putea sa nu gasesti urolog cu trimitere (fara plata) decat dupa cateva saptamani de la planificare. Dar te poate trimite la urgente.
Daca ai bani poti merge singura direct la urolog, dar tot cu planificare.

| lilith16 a răspuns:

Mergi la ginecolog linistita, poti merge si fara mama ta, ii poti zice ca mergi cu o prietena sau il rogi sa nu ii zica, plus ca daca afla ce, e normal la vârsta ta sunt altele care nu mai sunt virgine la 14-15, nu e o crima

| gabriielaaa a răspuns:

E doctor isi da seama dar il poti ruga sa nu i spună. Si mana ta tot va afla o dată ca nu mai esti daca îi spui poate se va supăra dar gadestete ca dar putea sa ti dea sfaturi si sa te ajute.

| barosanu69 a răspuns:

laughing) asa meriti daca iti place pola