| yulya031 a întrebat:

am 17 ani si m-am indragostit extrem de tare de un baiat de 19. El vine dintr-o relatie de 4 ani cu o fata, dar care chiar nu mai merge, pentru ca flacara s-a stins. Sunt obisnuiti unul cu celalalt, dar nu se mai iubesc. El ma iubeste pe mine, insa nu are incredere ca e si invers si ii este greu sa se dezobisnuiasca de ea. Mi-a spus sa am rabdare, daca il iubesc. Astept un sfat, va rog frumos

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Odata am fo si eu in aceeasi situatie...il iubeam nespus de mult.si eram atat de oarba incat credeam orice mi-ar fi spus. El era mai mare ca mine.si la fel avea o relatie cu cineva, care dupa spusele lui nu mai mergea.''era satul de ea''-citez, dar tot era langa era langa ea.pentru ca ii era frica sa nu faca vreo prostie daca se vor desparti.Imi promitea mereu ca o sa o lase, dar nimic.Am fost impreuna cu el in taina. vreo 3luni.pana i-am zis eu ca nu mai suport, ori totul ori nimic, si a zis ca nu poate sa o lase. L-am lasat eu.Sti ce a urmat? Dupa 1 an au facut nunta! Sti cum am fo eu? Distrusa, dezamagita.Si mam invatat minte.nu pofti ce este al altuia...Bineinteles,acum poate nu va fi si la tine la fel. dar eu m-am gandit sati povestesc ce am patit eu.Mult succes

3 răspunsuri:
| r8driver a răspuns:

Asteapta... dar gandeste-te ca totusi sunt 4 ani la mijloc.
Poate vrea de la tine altceva, nu o relatie.

| fabiola a răspuns:

Sa ai rabdare cu ce? Ori inca o mai iubeste si tu trebuie sa stai,, ca rezerva", ori daca nu o mai iubeste pune punct clar! Intr-o relatie adevarata, bazata pe sentimente nu se admit compromisuri de genul -te iubesc dar nu stiu de cand, asa ca ai rabdare!

| georgiana a răspuns:

Crezi ca va lasa o relatie de 4 ani? cred ca vrea o aventura, nu ai cum sa iubesti 2 peroane in acelasi timp.sorry`. dar priveste realitatea, sau vrei sa fii rezerva? sad