| babyangel a întrebat:

Bunahappy Am 17 ani si sunt impreuna cu prietenul meu de 3 ani (el are tot 17), nu ne-am inceput inca viata sexuala pentru ca nu ma simt pregatita, desi vrem amandoi mi-e frica de consecinte. (daca afla ai mei sau daca raman insarcinata.am mai multe temeri) vreau un sfat.

Răspuns Câştigător
| jolie a răspuns:

Daca nu te simti pregatita eu zic sa mai asteptati un pic iar in timpul asta el sa se mai documenteze putin in privinta sexului pentru ca are doar 17 ani nu e destul de matur si nu cred ca le stie pe toate iar daca veti face pasul ai tai nu are cum sa afle daca nu ramai insarcinata sau doamne fereste te imbolnavesti.si sa nu se intample nici una din astea doua inca de prima data folositi prezervativul iar totul o sa fie o.ca nimeni nu s-a nascut invatat incet incet aveti grija de voi pup

8 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Cam astea sunt precautiile inainte de inceperea vietii sexuale:http://www.chirurgieoncologica.ro/......xuale.html

In afara de astea, trebuie sa stii si lucrurile esentiale legate despre viata sexuala, nu numai ca trebuie sa folosesti prezervativ-lucru care il stiu pana si cei de 10 ani. Cand consideri ca esti pregatita si fizic si psihic, si suficient de informati atat tu cat si prietenul tau puteti sa va incepeti viata sexuala!

pa, pa.

| Floreenofficial a răspuns:

Eu zic sa astepti sa faceti 18 ani fiindca atunci orice ar zice parintii tai esti majora si cred ca vei fi si mai pregatita.sau sa o faceti dar el sa aiba tot timpul prezervativ.
succes! :*

| Crisstina a răspuns:

Asteapta pana te simti pregatita 100%! Daca folositi prezervativ si sunteti atenti, atunci nu are ce sa se intample happy Ai tai nu au cum sa afle, doar printr-o vizita la ginecolog. Daca ai retineri, mai asteapta putin pana esti sigura ca vrei sa o faci!

| ramona_4785 a răspuns:

Daca nu te simti pregatita asteapta pana simti ca vrei cu adevarat, se intampla singura data in viata si cred ca vrei sa iti aduci aminte cu drag de aceasta perioada, mai ales daca persoana de langa tine este de aceeasi parere.Nu va grabiti asta o sa vina de la sine, o sa simtiti dar atentie sa nu uitati de metodele contraceptive.In rest o viata frumoasa si ascutati inima, doar o data traiesti papahappy

| Snow a răspuns:

Sunt atatea metode de contraceptie.prezervativul,anticonceptionalele,geluri si multe altele pe care le poti gasi in farmacii. Ai tai nu au cum sa afle daca nu le spui si decat prin control ginecologic. Succes

| vasiledumitru a răspuns:

Te simti pregatita sa pacatuiesti sa faci un rau?
Stii ca daca esti minora si faci sex ai mari sanse sa ramai infertila, adica sa nu poti sa ai copii.
Si stii frica ce o ai acum, sa stii ca dupa ce vei face sex o sa ai o frica mult mai mare de necazurile ce o sa-ti apara, o sa-ti se para ca s-a pabusit cerul pe tine asa de mari suparari vei avea.
Si stai linistita ca si daca vei folosi orice fel de anticonceptionale ai sanse sa ramai insarcinata,

| Opt1k a răspuns:

Ast pana esti pregatita! atunci e cel mai bine si pentru el si pentru tine!

| ToxxxxxyiLiycKxKxKx a răspuns:

Pai ai tai nu au cum afla decat prin control ginecologic. iar impotriva unei sarcini sunt ff multe metode de contraceptie.
bafta si datii bice nu mai stati pe ganduri