| alina_8112 a întrebat:

Buna am 17 ani sad vreau sa va povestesc ceva pentru ca simt ca explodez si nu mai cred in prieteni! am cunoscut un baiat si am legat o relatie, la inceput mi_a spus ca are o iubita si sta cu ia doar pentru ca il ajuta la facultate si ca nu o iubeste...
am ajuns sa il iubesc atat de mult incat nu ma interesat ca are pe alta si regert enorm ca i_am facut asta acelei fete care e mintita l fel ca mine dar toata lumea stie ca atunci cand iubesti nu mai tii cont de reguli si alte probleme.
Toate intalnirile pe care l_am avut au fost rare si scurte, i-am spus ca ma simt ca un catelus care e scos la plimbare si mi_a zis" bine draga atunci gaseste pe altu care sa te plimbe mai mult" nu a dat nici macar un semn in 2 saptamani si ceva... intr-o zi m_am intalnit cu el din intamplare nu a durat 20 de minute si m-a sunat laughing a inceput sa ma intrebe ce fac ce mai zic si daca ma duc cu el la piscina iar dupa ce am vorbit cu el colega mamei mele mi_a spus ca a fost cu o fata bruneta cu 2 zile in urma sad el mi_a zis ca dupa ce termina si anul 2 de facultate renunta la ia ca ma iubeste pe mine si ca nu are nimic cu ia.
Eu nu am mai intrebat nimic de ia pentru ca imi zicea ca il stresez cu toate ca ii trimiteam mesaje foarte rar si am crezut ca a terminat cu ia.
Acum nu stiu cum sa fac inca mai tin la el si il plac enorm nu stiu cum sa fac sa... nu stiu cum sa ma exprim sa fie doar al meu sa nu ma mai minta sad stiu ca acum spun numai aberatii dar n stiu ce sa mai fac va rog din suflet sa ma ajutati si va multumesc ca mi_ati citit romanul :X

Răspuns Câştigător
| Andreea_3517 a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu te iubeste si acel baiat nu te merita nici pe tine nici pe ea nu merita sa va stricati viata pentru un baiat care sta cu mai multe aia nnu ii iubire ii distractie si sa fie smecher.Eu zic sa ii da-i pace nu merita. am si eu prieten si de la inceput am stabilit clar ca daca unu din noi vrea sa fie cu altcineva ne zicem unu celuilalt nu stam cu 2 persoane in acelasi timp si parerea mea e ca nu va ioubeste pe niciuna nu numa pe tine nu.aia cu nu te cauta 2 nu e posibil daca il intereseazaa de tine o zi doua trei mere ca au si baietii fixurilel lor da 2 saptamani nu se poate.

9 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Alinuto, nu te mai minti singurica, ca esti mare din cate imi dau eu seama! Baiatul va foloseste pe amandoua, si pe tine si pe fata aceea; sau ar mai fii o posibilitate sa te foloseasca doar pe tine si pe fata aceea sa o iubeasca! Pai tu crezi ca daca ar fi simtit ceva pentru tine, nu te-ar fi cautat 2 saptamani? Eu unul, daca as placea macar pe cineva, nu as putea sa stau atata fara sa dau un semn! Mai bine lasa-l sa se duca si tu gaseste-ti altul fara obligatii, si nu mai trece peste reguli si peste ratiune cand iubesti ep cineva; gandeste-te ca daca era cum zicea el, fata aia avea si ea un suflet si poate si ea suferea! Impune-ti sa-l uiti si intrerupe legatura cu el si asa il vei putea uita! Iesi cu alti baieti, chiar daca nu ii placi; doar ca sa socializezi si asa vei reusi sa te gandesti din ce in ce mai putin la el; Bafta si la faza cu prietenii chiar te inteleg ca si eu am patit-o! big grin

| answer a răspuns:

Te foloseste in sensul ca il insotesti, cum ziceai si tu, la piscina! Aia tot folosire se cheama! Nu e folosire doar daca o face din punct de vedere sexual! Te face sa il placi sa te indragostesti de el si va ajunge cu tine si la pat! Astia de genul lui sunt smecheri: nu pun suflet deloc si se debaraseaza cat ai cplipi de orisicine! Treaba ta! Daca nu vrei sa vezi realitatea, n-ai de cat sa suferi! Daca ti-ai dori cu adevarat sa fii realista fata de el, nu mai intrebai in ce mod te foloseste!

| Michell_7762 a răspuns:

A fc.acum cu tine, nu cred ca esti prima si nu vei fi nici ultima.Acestu-i tip ii place sa foloseasca o fata si nu se gandeste la sentimentele ei, la suferinta.In putine cuvinte este o persoana egoista,profitoare,jalnica,dar viata merge inainte poti sa cunosti nu un baiat ci o multime de baieti, mult mai buni ca el, infrunta realitatea si vei scapa de durere, incearca si spune-ti "doar m-a folosit" vei vedea ca vei reusi.Acest tip de "persoana " nu se va lega sentimental de nimeni niciodata pentru.ca nu cunoaste notiunea cuvantului, pentru.el fetele sunt ca servetelele de unica folosinta (folosit si aruncat).Eu cred ca soarele va straluci si pentru. tine (cand te vei astepta cel mai putin) rabdare, inteligenta (cand alegi foloseste creierul) si multa bafta. ciao

| TurnOn a răspuns:

Deci...eu in locul tau sti ce as face? nu cred ca e bine laughing dar as incerca sa aflu o data unde merge cu iubita lui iar fara sa stie m-as duce si eu si de fata cu ea as face scandal ca (voi practic sunteti iubiti nu?) se intalneste si cu fata asta pe care n-o iubeste si atunci sa vedem noi pe cine mai are asta la mana daca afla si fata cealalta! devil devil devil laughing

| Sosetsicaaa a răspuns:

As vre sa il cunosc si eu pe acest Casanovathinking Ce i.as spune vreo 2 de dulce...Iar tu gaseste.ti pe altcineva nu merita sa stai ca un catelus dupa el pentru o mica atentie.Nu e nici primul nici ultimul baiat care face astawinking ałνaıиıa are dreptate a gresit o data o poate face si a doua oarawinking

Ia a mers la scoala.
Cu cine ai facut romana?
Se scrie "Ea" nu "Ia".

| αłναıиıα a răspuns:

Crezi ca daca o sa fiti impreuna din nou, nu o sa te mai raneasca? stii cum e: a facut`o 1, o mai fake si a 2-a oara. Parerea mea.nu te merita si nu merita sa pui suflet pentru acest om. Cum s`a vazut din tot ce ai spus u e un profitor, sta cu fetele doar pentru interesul lui personal, nu inteleg de ce iti place de el thinking, poate conditia fizica pentru ca mentalitatea lui e la pamant, crede`ma si iarta`ma daca gresesc in ceea ce spun.

| alina_8112 explică:

Ms frumos pentru toate raspunsurile :* si mai usor cu rautatile ca aici nu am intrat sa imi dai tu lectii de romana mai bine abtine-tewinking

| alina_8112 explică:

Noi am stabilit de la inceput ca eu nu vreau sa se intample nimic intre noi... pentru ca vreau sa mai astept si nu vad cu ce sa ma foloseasca asta e dilema mea