| anonim_4396 a întrebat:

am 17 si pe 22 dec am avut primul contact sexual si pe 1 ianuarie al doilea..mentionez ca in ambele cazuri ne-am protejat..problema e ca nu-mi vine ciclul, iar ultima data l-am avut pe 12 decembrie...este risc sa fi ramas insarcinata?

11 răspunsuri:
| stef112 a răspuns:

Nu.

| eXpreSSss a răspuns:

Nu cred ca poate fi discutia despre o sarcina, atata timp cat a-ti facut-o cu cap si a-ti folosit prezervativ. Dar ii dau un sfat lui, prin intermediul tau. Data viitoare cand simte ca ii vine sa ejaculeze, cu toate ca are prezervativ, cerei sau impunei sa o faca "afara" daca ma intelegi.

| lo a răspuns:

Sunt foarte multe cazuri in care :dupa primul contact sexual, menstruatia intarzie sa apara.Totisi nu te culca pe urechea asta,ca sa stai linistita du-te la farmacie si i-ti un test de sarcina,nu sunt scumpe dar sunt destul de sigure. Oricum daca te-ai protejazt si nu s-a intamplat imprevizibil intre timp, poti sa stai linistita.

| Anghelocek a răspuns:

Pai uite ca pina pe 12 ianuarie mai este inca 2 zile si e posibil din caua unor schimbari sa fie si dereglari sau retineri asa ca linisteste-te dar mai bine fa un tesc ca sa fii sigura si sa nu te deranjezi

| hunterr a răspuns:

Nu este! Daca ai si alte nelamuriri imi poti lasa idul tau printr-un msaj...si te voi ajuta!

| DarkAngel0o0 a răspuns:

Nu ai ramas insarcinta stai calma

| mel24 a răspuns:

Eu cred ca nu daca te-ai protejat! dar cel mai bine fa-ti un test de sarcina si vei dormi seara linistita! happy

| ImHere a răspuns:

Daa, esti gravidaa

| TheSmith a răspuns:

O sa avem un nepootel!

| CrazyGirl a răspuns:

Pai nu pentru ca nici n-ai facu cele 28... de zile deci n-ai de unde sti dar o sa-ti vina nu te mai panica asa am facut si eu prima oara dar acum stiu exact cum se face si ce trebuie sa fac dupa am 19 ani si am facut sex prima oara la 18 nu te mai speria

| hotdesire a răspuns:

Iubita daca ati folosit corect prezervativ stai linistita.