| viorelaaa a întrebat:

am 18 ani, o relatie de 3 luni si acum 3 zile mi-am inceput viata sexuala. M-a durut ff mult si mi-a curs si sange.de atunci am scurgeri de sange, e normal? si tot de atunci am tot evitat sa ma intalnesc cu el, pentru ca eu nu vreau sa mai fac asta, nu-mi place deloccccrying el e foarte atent si dragastos cu mine, si dupa ce am facut si asta, desii tin deja la el, credeam ca ma va mai apropia mai mult, dar din contra. ce sa fac? nu mai vreau sa ma culc cu elsad

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normal, unele femei sangereaza mai mult, altele mai putin. Oricum, nu uita ca saptamana viitoare sa te programezi pentru primul tau control ginecologic.
Imi pare rau ca ai aceste sentimente, dar sunt destul de normale in situatia data. In primul rand esti la varsta minima la care iti poti incepe viata sexuala, nu toate femeile sunt pregatite chiar la varsta minima, probabil trebuia sa mai astepti o vreme. In plus, tu nu ai o relatie propriu-zisa cu baiatul asta. 3 luni sunt mult prea putin pentru a ajunge in pat. Pentru ca sexul sa va apropie, el trebuia sa apara cand relatia era inchegata, bazata deja pe sentimente, pe iubire, cand va cunosteati bine si intre voi s-ar fi instalat intimitatea. Dar asta dureaza, poate chiar 1-2 ani la varsta ta. Ceea ce a-ti facut voi dupa doar 3 luni de relatie se numeste sex sportiv, genul ne folosim fiecare de corpul celuilalt pentru placere, suntem atenti, dar nu ne implicam sufleteste. Astfel de sex nu apropie niciodata cuplurile, el trebuie inteles ca atare: placere fara implicatii. Unele cupluri ajung in timp sa se si iubeasca, cele mai multe cupluri care se grabesc in pat inainte de a construi relatia, nu mai ajung niciodata sa aiba o relatie in adevaratul sens al cuvantului.
Voi v-ati grabit foarte tare si acum suferi urmarile. Poate ar trebui sa discuti cu parintii tai si chiar cu un psiholog pentru a depasi trauma inerenta. La 18 ani e greu sa faci sex sportiv, mai ales prima data.

11 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Cel mai bine vorbeşti cu el subiectul ăsta, nu cu noi.
Şi în plus ştii cum e, pofta vine mâncând. Încercaţi petting-ul de câteva ori până când te vei umezi mai bine şi astfel nu te va mai durea aşa de tare.
Asta este, fiziologia, n-ai ce-i face. Dacă el a fost atent şi tandru cu tine şi tot a ieşit cam prost înseamnă că fiziologia e de vină şi orice-ar fi făcut el sau tu nu ar fi schimbat starea de fapt.
Încercaţi în continuare dar cu un preludiu mult mai lung şi precedat de petting şi va fi, în orice caz, mai bine.
Şi, încetul cu încetul, va fi din ce în ce mai bine pentru tine.

Spor!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu zic sa nu te grabesti sa tragi concluzii!

Imi pare rau ca ai avut o prima experienta mai terifianta!
Asta arata ca psihic nu erai pregatita si ca relatia nu evoluase indeajuns!

Vorbeste cu el si daca va iubiti veti trece peste!

| Dizzydizz a răspuns:

Asta mi s-a intamplat mie la primul sarut, mi se parea scarbos.
El daca tine la tine va intelege sa te respecte
nu e bine sa te ascunzi
mai bine cheama-l afara si vorbiti. Spune-i ca pentru tin e a fost o trecerea prea mare, o schimbare la fel de mare si sa te lase cateva saptamani sau cat timp ai tu nevoie pentru a te simti in largul tau
Si stai linistita e normal sa ti se int asa, daca tii la el[si cu siguranta tii] nu te desparti de asta.
mult succes si tine ne la curent

| Hombre a răspuns:

Acum este durere sa vezi cand o fi placere, sa te tii.

| cryss_1476 a răspuns:

Nu stiu cat de normal e sa-ti curga sange mai multe zile dupa. discuta cu el, spune-i ce ti se intampla si daca e baiat dragut te va intelege, nu cred ca daca te intalnsti cu el, te forteaza s-o faceti iar. Tu ai facut o greseala, ai avut impresia ca daca te culci cu el va ve-ti apropia mai mult; trebuia sa te culci cu el in momentul in care tineati ft mult unul la celalalt. eu cred ca simti ca nu mai vrei sa te culci cu el din cauza ca ti-e teama ca te va durea iarasi. bine ar fi sa discutati, comunicati mai mult ca fara comunicare intr-o relatie = 0

| alexandru_4652 a răspuns:

Este ceva normal. de primele 2-3 doare si este o senzatie nasoala. happy o sa fie ok big hug

| tia a răspuns:

Pai incearca sa ii spui asta, mai pe oclite... nah, nu asa deodata, stii cum sunt unii baieti, stau cu o fata numai pentru asta straight face
Dar poate ca nu e cazul tau si te poate intelege. Macar pentru o mica perioada pana iti revii. Bafta!

| blondix_2927 a răspuns:

Eu nu am sangerat, inseamna ca nu ai vrut, sau nu te-ai excitat... e grav, repeta inca o data, nu te va durea atat de tare, incearca sa simti placerea, eu ador cand il simt in mine, tot mai adanc, tot mai repede love struck

| ramona_5587 a răspuns:

Cand obtii ceva raspunsuri mai concrete anunta-ma si pe minesad ca tot in ceeasi situatie sunt si eu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema... mi-a curs sange mai multte zile dupa ce mi-am inceput viata sexuala. acum totul e super ok.
La fel credeam si eu ca nu mai vreau sa o fac cu el dar pe parcurs o sa-ti dai seama ca vrei happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da