| danielaiasmina1234 a întrebat:

Bună, am 18 ani şi 3 zile la rând am făcut sex strict protejat cu iubitul meu. De la începutul actului sexual pana la sfârșitul lui, a avut în permanență prezervativ, ba chiar a şi schimbat 2 prezervative. Mie îmi frică ca acel lichid preejeculator să nu fi trecut pe la baza prezervativului, acolo unde este dunga aia mai tare și mai lată. Sunt posibilități de a rămâne însărcinată? Ajutați-mă vă rog, îmi e frica. Dau fundă, răspuns rapid, va rog din suflet!

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da, șanse sunt. Chiar dacă a folosit prezervativ asata nu înseamnă că a s-a protejat complet... dacă prezervativul s-a spart atunci cel mai probabil vei fi însărcinată. Dar stai liniștită, dacă totul a fost făcut ca la carte șansele de sarcină sunt minuscule.

| Emilian65 a răspuns:

Daca toate actele sexuale au fost protejate nu sunt riscuri de sarcina.

| StefanChriss a răspuns:

Lichidul preseminal nu are cum sa treaca de baza prezervativului pentru ca vine strans ermetic pe baza penisului. Chiar si daca ati fi facut sex neprotejat, fara sa termine in interior, sansele ca lichidul preseminal sa produca o sarcina sunt foarte mici. Atat timp cat prezervativul nu s-a rupt, ceea ce se intampla extrem de rar, pentru ca sunt toate testate inainte de a fi puse pe piata (scrie si pe cutie), sunt sanse nule sa ramai insarcinata. Nu ai de ce sa te temi, totul a decurs ca la carte! PS: Categoria potrivita era "Dragoste si sex".