| Aliyaa a întrebat:

Bunahappy Am 18 ani si cateva luni iar prietenul meu 19 suntem impreuna de 1 an si un pic insa o prietena comuna a vorbit cu el si i-a spus niste lucruri total neadevarate despre mine(cum ca eu m as fi vazut acum cateva saptamani cu un baiat ce sta pe langa mine).Eu am incercat sa vorbesc cu el sa i explic ca nu e adevarat ceea ce spune ea, insa pur si simplu nu ma crede.In momentul de fata el ma ignora total.i am dat mesaje incercat sa i explic..insa fara rost.Ma doare enorm atitudinea lui, neincrederea de care da dovada.L am intrebat daca e sigur ca vrea sa ne despartim insa nu vrea sa-mi raspunda nici cu da dar nici cu nu.Pur si simplu nu stiu ce atitudine sa adopt.El este o fire foarte incapatanata si orgolioasa dar pe mine comportamentul lui ma raneste. Oare sa fiu si eu indiferenta cu el si sa ma resemnez cu faptul ca a crezut-o pe aceea "prietena"? sau sa continui sa-l caut?

5 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Buna,intreaba-l dupa 1 an nu ma crezi? Nu ai incredere in mine? Sunt minciuni,minciuni! Eu sunt iubita ta,crede-ma pe mine, nu ma o asa-zica "prietena" necunoscuta pentru tine! Vrea doar sa-mi faca rau si uite ca i-a reusitcrying(. Un msg bun. Daca nu tine intalneste-te fata in fata cu el, uita-te in ochii lui, spune-i sincer, ia-l in brate...si cum in majoritatea cazului vorbele aduc lacrimi=> lacrimi=> sinceritate, nu? Sper ca te va crede, iti urez bafta!

| Aliyaa explică (pentru lolly):

I am dat mesaje peste msj in care am incercat sa-l lamuresc ca nu e adevarat ceea spus respectiva...am incercat sa i spun ce simt..orice..ma ignora..de vazut nici nu se pune problema.

| lolly a răspuns (pentru Aliyaa):

Mergi cu forta la el, lupta pentru relatia ta! Intra in casa peste el, urmareste-l cand pleaca undeva. Spune-i ca nu o sa pleci de la el/din fata blocului/casei pana nu lamuriti problema!(ca in filme, stii tu)

| DeeaMarry a răspuns:

Asigura-te ca are de unde sa afle tot adevarul. Adica trimite-i un mail in care sa ii spui tot ce ai de spus. Dupa care lasa-l sa aleaga pe cine va crede.
Nu cred ca ai mare lucru de pierdut. Un baiat ce are mai multa incredere intr-o amica decat in iubita lui nu merita prea multa atentie.

| Dianna30 a răspuns:

Poti sa ii scrii un mesaj in care sa-l lamuresti exact despre ce e vorba, si de ce s-a ajuns aici. Sa ii scrii si despre sentimentele tale pentru el, si de asemenea ca te doare foarte mult purtarea lui. ii arati ca nu ai nimic de ascuns. Daca va dori sa vorbeasca cu tine, bine. Daca nu, inseamna cu nu te-a iubit cu adevarat si la primul conflict a gasit un motiv de despartire. Care sincer, e un motiv banal. Daca te iubeste, increderea este indispensabila unei relatii. Ar trebui sa stie si el asta. Daca el continua sa nu te bage in seama, resemneaza-te cu gandul ca el nu a meritat.